Gençlik Hizmetleri Şube Müdürlüğü

0262 331 13 88

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

Gençlik Hizmetleri Şube Müdürlüğü

Kağıtspor yardım elini Türkmenlere uzattı

Tarih: 30 Kasım, 2016
a a a

Türkiye ve Uluslararası arenalarda elde ettiği başarılarla adından söz ettirten Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor Kulübü bu güzel tabloyu yaptığı sosyal projelerle de taçlandırıyor. Bu kapsamda mavi beyazlı sporcular yardım elini Suriye’deki Türkmen kardeşlerimize uzattı. Suriye'de Esed rejiminin, Türkmen köylerine doğru saldırması ve bombalar yağdırması ile köylerini terk eden Bayır Bucak Türkmenleri Türkiye sınırında yaşamlarını sürdürmeye devam ediyor. Sınırda yeteri kadar ihtiyaç malzemesinin bulunmaması üzerine Türkiye’deki sivil toplum kuruluşları malzeme yardım göndermeye devem ediyor. Son yardım kampanyasına Türkiye İzcilik Federasyonu’da katıldı. İzcilik Kulüplerine yardım kampanyasına katılmaları hususunda duyuru yapan İzcilik Federasyonu’nun bu çağrısına kulüplerde kayıtsız kalmadı.

KOLİLERDE YARDIM MALZEMESİ YER ALIYOR

Türkiye’nin en büyük izcilik kulüplerinden biri olan Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor izcileri, kampanyaya katılarak büyük destek verdi. İzcilik branşının dışında Kağıtspor kulübündeki diğer sporcu, antrenör ve velilerinde katıldığı yardım kampanyasında toplam 40 koli yardım malzemesi toplandı. Toplanan yardım malzemelerinin teslim törenine Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor Kulübü Başkanı Dr. Ali Yeşildal, Kulüp Genel Sekreteri Fatih Özkaraaslan, Kulüp Genel Koordinatörü Kemal Ceylan, Kulüp Koordinatörleri, İzci Liderleri ve İzciler katıldı. Kolilerde yer alan temiz elbise, atkı, bere, eldiven, yorgan, battaniye, uyku tulumu, ayakkabı gibi malzemelerden oluşan 40 kolilik yardımlar Türkmen Dağı’na gönderilmek üzere, İzcilik Federasyonu yetkililerine teslim edildi.

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım