Gençlik Hizmetleri Şube Müdürlüğü

0262 331 13 88

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

Gençlik Hizmetleri Şube Müdürlüğü

Vatanın Türküsüdür Öğretmenim

Tarih: 26 Kasım, 2016
a a a

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından 24 Kasım Öğretmenler günü dolayısıyla “Vatanın Türküsüdür Öğretmenim” isimli özel bir program 24 Kasım Perşembe Günü SDKM’de düzenlenmesinin ardından 25 Kasım Cuma Günü ’de Gebze de düzenlendi. Öğretmenler gününde, öğretmenler meslektaşları için kahramanlık türküleri seslendirdi. Sanatçı Mümin Sarıkaya’nında sahne aldığı gecede sevilen şarkılarını seslendirdi.

KONSER ÖNCESİ KOKTEYL

Gebze Osman Hamdi Bey Kültür Merkezi’nde düzenlenen “Vatanın Türküsüdür Öğretmenim” isimli öğretmenler günü etkinliğine, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Ali Yeşildal, Kültür ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Raşit Fidan, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanı Hasan Yılmaz, Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Bekir Köksal ve Gebzeli öğretmenler katıldı. Konser öncesi katılımcılar için kokteyl verildi. Konser salonu girişinde konuklar için yapılan ikramlar sonrasında salonu dolduran Gebzeliler kahramanlık dolu türkülerle duygulu anlar yaşadı.

MÜMİN SARIKAYA KONSER VERDİ

Öğretmenler tarafından milli birlik - beraberlik, vatan sevgisi demokrasi ve yurt bilincinin farkındalığını oluşturmak için düzenlenen özel programda öğretmenler ve sevilen sanatçı Mümin Sarıkaya tarafından şiirler okundu şarkılar ve türküler söylendi. Öğretmenler gününe özel tertip edilen bu özel gecede öğretmenler: Arzu Yenipazar, Aysun Yılmaz, Emel Elif Vergül, Yusuf Demirtaş, Bülent Keçeci, Ömer Kiremitçi sahne aldı.

ÖMER HALİS DEMİR ANILDI

Kahramanlık türkülerinin seslendirildiği programda 15 Temmuz Şehidi Ömer Halis Demir de unutulmadı. Programın anlatıcısı Fatih Sevdi tarafından 15 Temmuz gecesinde yaşanan görüntülerle birlikte etkili ve duygusal bir anlatımla o gece yaşananlar seyredildi. Ardından programda sahne alan tüm öğretmenler tarafından yanık ömer isimli türkü seslendirildi.

ÇOCUKLARDAN MEMLEKETİM ŞARKISI

Programın sürprizi Büyükşehir Belediyesi Çocuk Korosundan geldi. Gecenin sonunda memleketim isimli şarkıyı seslendiren çocuklar coşkuyla alkışlandı. Programa katılan öğretmenlerinde hep bir ağızdan söylediği “Bir başkadır benim memleketim” isimli şarkıyla özel program coşkuyla sona erdi.

ÖĞRETMENLERE ÖZEL HEDİYE

Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 24 Kasım Öğretmenler günü programına katılan misafirlere Kocaeli Bilim Merkezi öğrencileri tarafından özel olarak hazırlanmış teraryumlar (minyatür akvaryum) hediye edildi.

YEŞİLDALDAN ÇİÇEK

Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Ali Yeşildal etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür ederek etkinliğin koreografisini yapan Ferdi Yıldız ile sahne koordinasyonu ile anlatımını yapan şehir tiyatroları genel sanat yönetmeni yardımcısı Fatih Sevdi’ye çiçek takdim etti.

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım