Gençlik Hizmetleri Şube Müdürlüğü

0262 331 13 88

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

Gençlik Hizmetleri Şube Müdürlüğü

Büyükşehirli Pehlivanlar tuttuğunu devirdi

Tarih: 10 Ağustos, 2016
a a a

Geçtiğimiz cuma günü Sinop Gerze'de yapılan yağlı güreşlere, Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor kulübü adına iki güreşçi katıldı. Cuma namazının akabinde başlayan Yağlı güreşler, gece geç saatlere kadar devam etti. Müsabakalara Türkiye’nin ünlü pehlivanları katılırken, güreş severler, güreşlere her zaman olduğu gibi büyük ilgi gösterdi. Karadenizli güreşçilerin ağırlıklı olduğu yağlı güreşlerde, Büyükşehir Kağıtsporlu iki pehlivan, bir birincilik bir de ikincilik kazandı.

SİNOPTA’TA İKİ KÜRSÜ GÖRDÜK

Kırkpınar’da bir üst boya çıkmaya hak kazanan Büyükşehir Kağıtsporlu Mustafa Arslan, Sinop'taki müsabakalarında büyük orta boyunda mücadele etti. Final müsabakasında normal sürede rakibiyle yenişemeyen Arslan, puanlamada yorgunluğunun da etkisiyle rakibine yenilerek ikinci oldu. Başaltı boyunda güreşen Büyükşehir’in bir diğer güreşçisi Ercan Gençdoğan ise, üstün bir performans göstererek tüm rakiplerini yenmeyi başardı. Rakiplerini yenen Gençdoğan, başaltı boyunun birincisi olmayı başardı. Güreşlerin ardından pehlivanlara kürsüde madalyaları verildi.

GÜREŞLER ZONGULDAK’DA YAPILDI

Haftanın son güreşleri ise Zonguldak Kozlu’da yapıldı. Her güreşte olduğu gibi Büyükşehirli pehlivanlar bu güreşte de bir çok derece kazandı. Üç birincilik, iki üçüncülük elde eden pehlivanlar, haftayı yine bol madalya ile kapadı. Başaltında Kazım San birinci olurken, büyük ortada Mustafa Arslan yine final yaparak bu kez birinci olmayı başardı. Küçük orta küçük boyda güreşen Ünal Ünlü ve Tunahan Özgül üçüncü oldu. Ayak boyunda Abdülvasi Balta birinci olan bir başka isim oldu.