Gençlik Hizmetleri Şube Müdürlüğü

0262 331 13 88

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

Gençlik Hizmetleri Şube Müdürlüğü

Kırkpınar’ın ardından ilk güreşlerde madalyalar geldi

Tarih: 1 Ağustos, 2016
a a a

Tarihi Kırkpınar güreşlerinin ardından Antalya'da ilk güreşler yapıldı. Alanya ilçesinde bağlı Gökbel yaylasında bu yıl on ikincisi düzenlenen güreşlere katılım hayli yoğun oldu. 35 Başpehlivan ve 300 sporcunun katılımıyla gerçekleştirilen güreşlerin bu yılki başpehlivanı, Kırkpınar’ın finalisti Mehmet Yeşil Yeşil oldu. Zaman zaman rüzgarlı ve yağmurlu ortamda gerçekleşen güreşlerde, pehlivanlar kıyasıya mücadelelerini sürdürdü. Güreşlere Kocaeli’den de bir çok güreşçi katıldı.

İLK SINAVLARINI VERDİ

Bu yıl Kırkpınar’da başarılı sonuçlar elde eden Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor’un başarılı güreşçileri Gökbel’den de başarılı sonuçlarla döndü. Kırkpınar’da büyük orta boyuna çıkan Mustafa Arslan ve başaltına çıkan Kazım San boylarında ilk güreşlerini yaptı. İlk üç turda rakiplerini yenerek yarı finale kadar yükselen Mustafa Arslan üçüncülükte kaldı.

SAN VE KAÇMAZOĞLU KÜRSÜDEYDİ

Başaltı boyunda ise mücadele eden Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtsporlu iki sporcu yarı finale kadar kalmayı başardı. Kazım San, ilk kez güreştiği boyda dirseğindeki sakatlığa rağmen yarı finale kadar gelerek üçüncü oldu. Başaltında güreşen Büyükşehir Kağıtspor’un bir diğer güreşçisi Abdullah Kaçmazoğlu’da üçüncü oldu. Güreşlerin ardından pehlivanlar madalyalarını düzenlenen törenle aldı.