Gençlik Hizmetleri Şube Müdürlüğü

0262 331 13 88

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

Gençlik Hizmetleri Şube Müdürlüğü

Boksörler Çelikiz’in anısına buluştu

Tarih: 23 Mayıs, 2016
a a a

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Boks il temsilciliği, Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor kulübünde antrenörlük yaptığı sırada hayatını kaybeden eski boksörlerden Mehmet Çelikiz’in anısına boks turnuvası düzenledi. Atatürk spor salonunda 21 Mayıs cumartesi günü Alt ve Üst minik boksörlerin katılımıyla yapılan şampiyonaya 12 kulüpten 68 sporcu katıldı. Müsabakaların öncesinde hayatını kaybeden Merhum boksör Mehmet Çelikiz başta olmak üzere, hayatını kaybeden diğer boksörlerin anısına saygı duruşunda bulunularak ruhlarına fatiha okunuldu.

ÖLÜM YIL DÖNÜMÜNDE YAPILDI

Uzun yıllar Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor formasını giyen ve Türkiye şampiyonluğu bulunan merhum boksör Mehmet Çelikiz spor hayatını tamamladıktan sonra Büyükşehir Kağıtspor kulübünde antrenörlük yapıyordu. Antrenörlük hayatını sürdürdüğü sırada hayatını kaybeden merhum boksör Çelikiz’i Kocaeli Boks camiası unutmayarak adına turnuva düzenledi. Ölüm yıl dönümünde düzenlenen turnuvada Mehmet Çelikiz’in öğrencileri de ringde mücadele etti.

17 ŞAMPİYONLUK ALDI

Yeni kurulan ringte yapılan boks maçları 90 saniyelik üç devre halinde yapıldı. Kıran kırana geçen müsabakaları eski boksörlerde izledi. Boks il temsilcisi Ercan Kandemir’in de katıldığı müsabakalar sonucunda dereceye giren boksörlere madalyaları düzenlenen törenle takdim edildi. Turnuvada Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor 17 şampiyonlukla birinci olurken, Fenerbahçe 5 birincilik ile ikinci ve ilimizi temsil eden Çayırova Sevindikspor ise dört birincilik alarak üçüncülük kupası kazandı. İstanbul Doganspor ve Bolu Gençlikspor iki birincilik, İzmir, Balıkesir, Kartepe Belediyespor boks takımı, ve Sakarya karması takımı bir birincilik kazandı.