Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Şube Müdürlüğü

0262 318 38 09

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Şube Müdürlüğü

Büyükşehir hayvan sevgisi aşılıyor

Tarih: 5 Ekim, 2010
a a a

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, insanların hayvanlara iyi davranmalarını ve hayvanların daha iyi koşullarda beslenme ve korunmalarını sağlamak amacıyla çalışmalarına devam ediyor. Dünya Hayvanları Koruma Günü’nde bir program düzenleyen Büyükşehir, ilköğretim öğrencilerini Darıca Hayvanat Bahçesi’ne götürdü.

ÇOCUKLAR BİLGİLENDİRDİ

Büyükşehir Belediyesi’nin Dünya Hayvanları Koruma Günü’nde düzenlediği programa Mimar Sinan İlköğretim Okulu, Akşemsettin İlköğretim Okulu ve İbni Sina İlköğretim Okulları katıldı. Çocuklara, hayvanat bahçesi eğitim sorumlusu Ozal Tunceli botanik parkı bilgilendiren bir sunum yaptı. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal İşler Daire Başkanı Dr. Osman Poyraz ve Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürü Nevzat Algan da çocukları bilgilendirdi.

MAYMUN YAVRUSUNA DOĞUM GÜNÜ KUTLAMASI

Darıca Hayvanat Bahçesi’ni baştan sona gezen çocuklar, aslandan kaplana, leopardan timsaha televizyonlarda gördükleri birçok hayvanı yakından tanıma fırsatı buldu. Rehber eşliğinde gezen çocuklar en çok doğum günü olan maymun yavrusuna ilgi gösterdi. Çeşitli eğlence alanları bulunan hayvanat bahçesinde, çocuklar hem eğlendi hem de hayvanları tanıma imkânı buldu. Atlara ilk defe binen çocuklar heyecanlanmalarına rağmen büyük keyif aldı.