Bordro ve Tahakkuk Şube Müdürlüğü

0262 318 12 40

neclacavdar@kocaeli.bel.tr

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

Bordro ve Tahakkuk Şube Müdürlüğü

Sevgide ‘’engel’’ yok

Tarih: 6 Aralık, 2015
a a a
Sevgide ‘'engel'' yok

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Daire Başkanlığı Eğitim Şube Müdürlüğü tarafından hizmet içi eğitim seminerleri programı kapsamında Prof. Dr. Ali Seyyar tarafından “Sevgide engel yok” konulu eğitim verildi. Engelli bireylerin sorunlarının dile getirildiği eğitime, Büyükşehir Belediyesi personelinin yanı sıra Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Bekir Köksal da katıldı.

NEFSİMİZİ AŞMALIYIZ

‘’Ruhumuzla barışıksak vicdanımızla da barışığızdır’’ diyen Prof. Dr. Seyyar, insan nefsinin sevgiye engel olduğunu, nefs-i emmarenin aşılarak hedonist ve bencil yönümüzü aştığımız taktirde sevgi iklimine ulaşarak insanlığa faydalı bireyler olacağımız vurgusunu yaptı. ‘’Rahmet ile merhametin buluştuğu noktadan hareket ettiğinizde ahiretinizi kazanırsınız’’ diyen Seyyar, ‘’Tüm kâinata, mahlûkata merhamet göstermeliyiz’’ şeklinde konuştu. Eşref-i mahlukat olan insana bu sebeple ayrım yapmadan yardımda bulunulması gerektiğinin altını çizdi.

ENGELLİYE YARDIM SÜNNETTİR

Peygamber Efendimizin engelli ve acizlere son derece merhametli davrandığını, engellilerin sosyal hayata katılımı ve evlenmeleri için çalışmalar yaptığını, bunun sosyal içerikli sünnet olduğunu vurguladı. Peygamber Efendimizin sünnetine uygun olanın engelli bireylere yardım olduğunun altını çizen Prof. Dr. Ali Seyyar, spastik engelli Ayhan Yarıcı’dan engelli bir bireyin karşılaştığı zorluklar ve sorunları dinledi. Engellilere yardımcı olmak, engelli olmayanlarında engellilik konusunda bilgi sahibi olmasını sağlamak amacıyla spastik engelli Ayhan Yarıcı’dan yaşantısında karşılaştıklarını dinleyen katılımcılarda, engelliler konusunda farkındalık oluştu.

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım