Bordro ve Tahakkuk Şube Müdürlüğü

0262 318 12 40

neclacavdar@kocaeli.bel.tr

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

Bordro ve Tahakkuk Şube Müdürlüğü

İş sağlığı ve güvenliği eğitimi gerçekleştirildi

Tarih: 3 Kasım, 2014
a a a

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Eğitim Şube Müdürlüğü tarafından Büyükşehir Meclis Salonu’nda Zeynep Tokgöz eğitmenliğinde İş Sağlığı ve Güvenliği Semineri gerçekleştirildi. Seminere Kocaeli Büyükşehir Belediyesi personeli katıldı.

İŞVEREN İŞ GÜVENLİĞİNİ SAĞLAMALIDIR

Büyükşehir Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen eğitim seminerinde sunum yapan Zeynep Tokgöz, işverenin çalışma alanında iş güvenliğini sağlamak için her türlü önlemi almak zorunda olduğunu belirtti. Ayrıca işverenin çalışanlarına iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili gerekli eğitimlerin verilmesini sağlaması gerektiğini belirten eğitmen Tokgöz, işverenin iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili önlemlere çalışanların uyup uymadığıyla ilgili denetim yapmak zorunda olduğunu belirtti.

DİNLENME SÜRELERİ ÖNEMLİ

Büyükşehir Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen eğitimde çalışanların dinlenme sürelerinin öneminin altı çizildi. Çalışma süresi 7 saat 30 dakika olan bir çalışanın 1 saat dinlenme süresi olduğu belirtildi. Bu sürenin işveren tarafından kesintisiz olarak verilmesi gerektiğini belirten Tokgöz, ‘’İşveren çalışanlarına gerekli dinlenme süresini kesintisiz vermelidir. Bu süreyi ikiye böleyim gibi bir yapı kurması mümkün değildir. Bu sürelerde çalışan işçilerin en az 1 saat kesintisiz dinlenme hakları mevcuttur’’ dedi.

GECE ÇALIŞANLAR İÇİN GECE SİGORTASI

Büyükşehir Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen eğitimde gece çalışan işçiler ile ilgili konular da yer aldı. Gece diye tabir edilen akşam 20.00 ile sabah 06.00 arasında çalışan işçiler için özel bir sağlık raporunun düzenlenmesi gerektiği belirtildi. İşe başlamadan önce bu raporun ilgili müdürlüklere teslim edilmesi gerektiği ifade edildi.

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım