Bordro ve Tahakkuk Şube Müdürlüğü

0262 318 12 40

neclacavdar@kocaeli.bel.tr

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

Bordro ve Tahakkuk Şube Müdürlüğü

Büyükşehir’den iş sağlığı ve güvenliği eğitimi

Tarih: 26 Aralık, 2013
a a a

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin çalışanlarına yönelik bilgilendirme eğitimleri sürüyor. Bu kapsamda iş güvenlik uzmanı Ömer Camadan tarafından iş sağlığı güvenliği kanunu, çalışan ve işverene getirdiği yükümlülükler konularında seminer verildi.

AYRINTILI BİLGİLER VERİLDİ

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi meclis salonunda yapılan seminerde 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu kapsamındaki yükümlülükleri, çalışan ve işverene getirdiği hükümlülükleri hakkında bilgi verildi. Seminerde ülkemizde günde 4 işçinin hayatını kaybettiği ve 5 işçinin sürekli iş göremez durumuna geldiği belirtilerek dikkat edilmesi gereken hususlar hakkında bilgiler verildi.

MESLEK HASTALIKLARI

Eğitimlerde çalışma mevzuatı ile ilgili bilgiler, çalışanların yasal hak ve sorumlulukları, işyeri temizliği ve düzeni, iş kazaları ve meslek hastalığından doğan hukuki sonuçlar, meslek hastalıklarının sebepleri, korunma prensipleri ve korunma tekniklerinin uygulanması, biyolojik ve psikososyal risk etmenleri gibi konular işlendi.

AYRINTILI BİLGİLER

Öte yandan bazı istatistik bilgiler, yangın ve yangından korunma, iş ekipmanlarının güvenli kullanımı, iş kazalarının sebepleri ve korunma prensipleri ile tekniklerinin uygulanması, güvenlik ve sağlık işaretleri, kişisel koruyucu donanım kullanımı, iş sağlığı ve güvenliği genel kuralları ve güvenlik kültürü, tahliye ve kurtarma hakkında ayrıntılı bilgiler sunuldu.

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım