Bordro ve Tahakkuk Şube Müdürlüğü

0262 318 12 40

neclacavdar@kocaeli.bel.tr

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

Bordro ve Tahakkuk Şube Müdürlüğü

Büyükşehir personeline medya okur-yazarlığı

Tarih: 12 Aralık, 2013
a a a

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin kurum içi personel eğitimleri medya okur-yazarlığı konusuyla devam etti. Konunun uzmanı Turgay Oğur, medyanın bireyler üzerindeki etkisinden bahsetti.

FARKLI KONULAR ÜZERİNDE

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, kamuoyunu bilgilendirici toplantıların yanı sıra kurum için de eğitim seminerleri düzenlemeye özen gösteriyor. Ayda birkaç kez yapılan eğitim seminerlerinin bu kez konusu sosyal gündemin parçalarından biri olan medya okur-yazarlığıydı.

EĞİTİM UZMANINDAN

Büyükşehir Belediyesi meclis salonunda yapılan seminere konuşmacı olarak konunun uzmanı Turgay Oğur katıldı. Oğur, televizyon, sinema ve çeşitli yayınlarda seçici olunması gerektiğini ifade ederek “Medyadaki olumsuz davranışlar çocukların kişiliklerinin oluşmasında kötü sonuçlar doğuruyor. Onlara ne okuttuğumuza ve ne izlettiğimize dikkat etmeliyiz” dedi.

MEDYAYI BİLİNÇLİ KULLANMALIYIZ

Seminerde medyanın bireyin çocukluk ve gençlik dönemlerine olumlu ya da olumsuz etkisinin yetişkinlik döneminde de iz bırakacağı belirtildi. Turgay Oğuz “Sağlıklı yetişkinler olmak için çevrenin bozucu etkiler yapan ortamından uzak durmak gerekir. Günümüzde radyo, televizyon, bilgisayar ve internet ortamı da bilinçli kullanılmadığında zararlı etkiler oluşturmaktadır. Medya eğitimi günlük yaşamımızda karşılaştığımız seyredip eğlendiğimiz tv programları, okuduğumuz dergiler, seyrettiğimiz filimler ve dinlediğimiz müzik üzerine odaklanır” şeklinde konuştu. Oğuz medyanın doğru algılanmasına dikkat çekti.

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım