Bordro ve Tahakkuk Şube Müdürlüğü

0262 318 12 40

neclacavdar@kocaeli.bel.tr

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

Bordro ve Tahakkuk Şube Müdürlüğü

Liderlik sadece doğuştan kazanılmaz

Tarih: 17 Kasım, 2012
a a a

Prof. Dr. Arif Yavuz, Büyükşehir Belediyesi üst düzey yöneticilerine liderlik ve yönetim semineri verdi

Liderlik sadece doğuştan kazanılmaz

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi üst düzey yöneticilerine yönelik “’Yönetim, Yöneticilik ve Liderlik’ semineri gerçekleştirildi. Prof. Dr. Arif Yavuz tarafından verilen seminerde yönetim ve liderlik hakkında önemli bilgiler sunuldu.

YÖNETİCİLİĞİN SIRALRI

Büyükşehir Belediyesi hizmet içi eğitimlerine devam ediyor. Eğitimler bu kez üst düzey yöneticilerine yönelik ‘Yönetim, Yöneticilik ve Liderlik’ konusunda gerçekleştirildi. Eğitmen Prof. Dr. Arif Yavuz tarafından verilen seminerde yöneticiliğin sırları bilimsel veriler ışığında yöneticileri aktarıldı. Prof. Dr. Yavuz yöneticiliğin yüzde yirmisinin doğuştan, kalan diğer büyük kısmının ise eğitimle kazanıldığını söyledi.

AMAÇ VE HEDEFİN ÖNEMİ

Yönetimin bir süreç, bilim, meslek ve aynı zamanda sanat olduğunu dile getiren Prof. Dr. Arif Yavuz bu doğrultuda yöneticiliğin çok zor bir olgu olduğunu kaydetti. Yavuz, yönetimde amaç ve hedefin olması gerektiğini ifade ederek bu amaç ve hedefin yöneticilik yaparken çok önemli bir görev olduğunu kaydetti. Yavuz yaklaşık 2 saat süren seminerde katılımcılara liderlik konusunda edindiği bilgilere aktardı.

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım