Bordro ve Tahakkuk Şube Müdürlüğü

0262 318 12 40

neclacavdar@kocaeli.bel.tr

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

Bordro ve Tahakkuk Şube Müdürlüğü

Seçme hakkı çocukta özgüven oluşturur

Tarih: 19 Haziran, 2012
a a a

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, düzenlediği eğitim programlarıyla personelini eğitmeye devam ediyor. Kurum içi hizmet eğitimlerinin yanında aile içi iletişim eğitimleri de veren Büyükşehir, bünyesinde çalışan personelin daha verimli iş üretmesini sağlıyor. Bu kapsamda Uzman Pedagog Ali Çankırılı tarafından personele ‘Çocuğun Kişilik Gelişiminde Anne Babanın Rolü’ konulu seminer verildi.

ÇOCUK YALNIZ KALMAYI ÖĞRENMELİ

Çocukların ana rahmini dahi hatırladıklarını belirten Ali Çankırılı şunları kaydetti: “Çocuk doğduktan sonra annenin ona bakmasıyla güven duymaya başlıyor. Anneye duyduğu ilk güven bütün duyguların temelini oluşturuyor. Kendini değerli hissediyor, özgüveni gelişiyor. Babayı tanımaya başladığında ona da güvenmeye başlıyor. Çocuk yalnız kalmayı da öğrenmeli. Altı kuruysa, karnı toksa ve rahatsızlığı yoksa bırakın istediği kadar ağlasın. Bir süre sonra kendi kendine susacaktır. Çocuk her ağladığında anne gelince çocuk yalnız kalmayı öğrenemiyor” şeklinde konuştu.

ÇOCUKLARINIZI YATAĞINIZA ALMAYIN

Çankırılı, “Çocuğu kesinlikle yatağınıza almayın. Çocuk anne babanın ten kokusuna alışıyor ve bağımlı hale geliyor. Çocuğun sağlıklı cinsiyet gelişimi için yatağınıza almayın. Çocuklara seçme hakkı verin. Seçme hakkı çocukta özgüven oluşturur. Çocuğun anne babanın yanından ayrıldığı alana güvenlikli alan denir. Bu alanda çocuğu serbest bırakın istediği gibi koşup oynasın” ifadelerini kullandı.

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım