Bordro ve Tahakkuk Şube Müdürlüğü

0262 318 12 40

neclacavdar@kocaeli.bel.tr

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

Bordro ve Tahakkuk Şube Müdürlüğü

Büyükşehir’den etik eğitimi

Tarih: 17 Kasım, 2011
a a a

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Eğitim Şube Müdürlüğü bünyesinde eğitimler vermeye devam ediyor. Düzenlenen eğitim de personele, kamu görevlilerinin etik davranış ilkeleri , , personelin etik davranış ilkeleri konusunda karşılaştıkları sorunları çözmek gibi konularda bilgiler verildi.

ETİK KANUNU DEĞERLENDİRİLDİ

Leyla Atakan Kültür Merkezinde düzenlenen eğitime, Türkiye Belediyeler Birliğine bağlı belediyeler ve Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları Daire Başkanı Osman Ayvazoğlu, Büyükşehir’e bağlı İştiraklerin yöneticileri ve çok sayıda kamu görevlisi katıldı. Kamu Görevlileri Etik Davranış İlkeleri ile Başvuru Usul ve Esasları Hakkında Yönetmeliğin 29. Maddesinin değerlendirilmesi ile devam etti.

SORUMLULUĞUN BİLİNCİNDE OLMALI

Eğitimi veren Kenan Topçu, personel ve kaynakların yönetimi dahil, kamu görevlilerin görev ve sorumluluklarını yerine getirirken oynadıkları rol ve davranışları düzenleyen etik ilke ve değerleri genel olarak tanımladı. Topçu, “Kamu görevinde etik davranış çok önemlidir. Kamu yararına, kamu adına, kamuoyunun verdiği yetkiye dayanarak çalışan kamu görevlileri, sorumluluğunun bilincinde olmalı. Vatandaşın verdiği yetki ve adına görev yaptığını unutmamalıdır” şeklinde konuştu.

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım