Bordro ve Tahakkuk Şube Müdürlüğü

0262 318 12 40

neclacavdar@kocaeli.bel.tr

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

Bordro ve Tahakkuk Şube Müdürlüğü

Zamanı daha iyi kullanacaklar

Tarih: 9 Şubat, 2011
a a a

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi kurum içi eğitimleri devam ediyor. Son olarak Büyükşehir bünyesinde çalışmakta olan personeline iş planlama ve zaman yönetimi semineri verdi. Büyükşehir Belediye Meclis salonunda eğitimci Selami Güven Antal’ın verdiği seminer sonrası, 40’ a yakın katılımcı, kurumlarına döndüğünde iş planlama ve zaman yönetimini uygulamaya koyacak.

VERİMLİLİK ARTACAK

Eğitimi veren Psikolog Selami Güven Antal, “Bu eğitim ile personele iş planlama ve zaman yönetimi yapma becerisini arttırmayı hedefliyoruz. Hiç bitmeyecek gibi duran zaman, aslında her şeyden çabuk tüketiliyor. Gereksiz uğraşlarla zamanımızı boşa harcamak yerine, gerçek önceliklerimize önem vermeliyiz. Boşa tüketilmesi çok kolay olan bu kaynağın etkin kullanılması halinde kişisel ve kurumsal verimliliğimizi arttırabiliriz” dedi.

BÜYÜKŞEHİR KAZANDI

Zaman kazanmak için zaman harcamalıyız diyen Antal, “Zaman gençler için hiç bitmeyecek bir kaynak gibidir. Bazen çabuk, bazen yavaş geçer. O yüzden bu kaynağın önemini fark edip, biran önce zaman planlaması yapmalıyız. Ben daha önce Japonya’da uzun süre eğitimlere katıldım. Burada zamanın ve iş planlamanın işten daha fazla zaman ayrıldığını gördüm. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi örnek olacak şekilde şehir planlaması yapmış. Kentin her karışını planlayıp büyük bir iş ve zaman kazancı sağlamış. Bu anlayışla, zamanın parada değerli olduğunu görebiliriz. Bu planlama olmasaydı, daha fazla zaman ve para kaybı olurdu” dedi.

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım