Bordro ve Tahakkuk Şube Müdürlüğü

0262 318 12 40

neclacavdar@kocaeli.bel.tr

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

Bordro ve Tahakkuk Şube Müdürlüğü

Büyükşehir personeline ebeveyn eğitimi

Tarih: 5 Şubat, 2011
a a a
Büyükşehir personeline ebeveyn eğitimi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi kurum içi eğitimleri devam ediyor. Son olarak Büyükşehir bünyesinde çalışmakta olan 7-19 yaş arası çocuğu olan anne ve babalar için bir eğitim düzenledi. Antikkapı Kardelen Salonu’nda psikolog Tülin Çizer verdiği eğitimlere anne ve babaların ilgisi büyük oldu. 8 oturum olarak devam edecek olan Milli Eğitim Bakanlığı onaylı eğitimlerin sonunda, katılımcılara sertifika verilecek.

AİLELERE FARKLI BAKIŞ

Eğitimi veren Psikolog Tülin Çizer, “Bu eğitim serisi ile anne babalara değişik bir bakış açısı kazandırıyoruz. Anne babalar oturumlar sırasında çocukları ile iletişimleri konusunda yaptıkları hataları fark ediyor. Aileler bu farkındalık düzeyi ile aile içi ilişkilerini yeniden yapılandırıyor” dedi.

UYGULAMALI EĞİTİMLER

7-19 yaş aralığında olan çocuk/ergen bireylerin eğitim sürecinde aile ilişkileri, aile içi iletişim, çocukların karşılaşabilecekleri risk etmenleri, aile içi uzlaşma, beraber büyüme ve geleceği oluşturma başlıkları altında eğitimleri ele alacak. Uygulamalı olarak devam edecek olan eğitimlere anne ve babalar büyük ilgi gösteriyor. Çocuklarını sorunsuz yetiştirmeye çalışan ebeveynler, bu eğitimleri bitirdikten sonra, törenle sertifikalarını alacaklar.

8 OTURUM SÜRECEK

Türkiye’de yeni başlayan rehber öğretmenlerin yaptığı 7-19 yaş anne baba eğitimlerine Büyükşehir belediyesi de katıldı. Personelin bu eğitimlerden yararlanmasına olanak sağlayan Büyükşehir, 8 oturumluk bir eğitim düzenledi. Böylece, personelin aile içindeki çocuklarıyla arasında çıkabilecek muhtemel sorunlara baştan çözüm getiriyor. Aile içindeki sorunların işe direk yansıdığını bilen Büyükşehir, bu sorunları en aza indirerek personelden en iyi verimi almayı hedefliyor.

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım