Bordro ve Tahakkuk Şube Müdürlüğü

0262 318 12 40

neclacavdar@kocaeli.bel.tr

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

Bordro ve Tahakkuk Şube Müdürlüğü

Aday memurlar temel eğitim sınavına girdi

Tarih: 31 Ocak, 2011
a a a

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı kadrosuna katılan itfaiye erleri temel eğitim sınavına tabi tutuldu. Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleşen sınava temel eğitimlerini tamamlayan aday memurlar girdi. 75 aday memurun girdiği sınavda 60 alanlar başarılı sayılacaklar.

20 SENE HİZMET EDECEKLER

Sınava çağrılan itfaiye eri aday memurları sınav öncesinde Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantı Salonu’nda bir araya getirildi. Oldukça heyecanlı olan adaylara İnsan Kaynakları Daire Başkanlığı Eğitim Şube Müdürü İsmail Civelek, Eğitim ve Önleme Şube Müdürü Hatice Öncü Yürekkorkutan ve İtfaiye Müdahale Şube Müdürü Muhammet Yılmaz gözlemci olarak eşlik etti. Eğitim Şube Müdürü İsmail Civelek, sınavı kazanacak olan memurların yaklaşık 20 sene Büyükşehir Belediyesi’nde çalışacaklarını ifade ederek, “Sizlerin ülkemize ve ilimize büyük hizmetlerde bulunacağına inanıyoruz. Hepinize sınavda başarılar diliyoruz” şeklinde konuştu.

60 ALANLAR BAŞARILI SAYILACAK

Daha sonra adaylar sınava alınarak yönetmelik gereği genel kültürden, belediye kanuna ve 657 devlet memurları kanunlarına kadar çeşitli konularda sınava tabi tutuldu. 2 saat süren sınavda 60 ve üzeri puan alanlar başarılı sayılacak.

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım