Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı

0262 318 11 00

0262 318 11 01

ismailgulsoy@kocaeli.bel.tr

Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı

a a a

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ MOBİL UYGULAMALAR GİZLİLİK SÖZLEŞMESİ

Tüm Kullanıcılarımızın gizliliği bizim için çok önemlidir. Bir Uygulama Kullanıcıs ıolarak Hizmetimizi kullandığınızda, (Uygulama Yayıncısı olarak) Kişisel Verilerinizi işleriz. Bu Gizlilik Bildirimi, Kişisel Verilerinizi nasıl koruduğumuzu ve işleme koyduğumuzu açıklar. Dikkatlice okumanızı öneririz.
1. Bu Gizlilik Bildiriminde ne belirtilmiştir?

Bu Gizlilik Bildirimindeki bölümler size aşağıdakiler hakkında bilgi verir:
• İşlenen Kişisel Verilerin türleri,
• Kişisel Verilerin işlenme amaçları,
• Kişisel Verilerin işlendiği yerler,
• Kişisel Verileri korumak için uygulanan güvenlik önlemleri,
• Üçüncü şahıslarla ilgili sorumluluk sınırları,
• Kişisel Verilerinizi görüntüleme, değiştirme ve silme,
• Bu Gizlilik Bildiriminde yapılan değişiklikler;
• Sorunuz veya açıklamalarınız varsa ne yapacaksınız?
2. İşlenen Kişisel Verilerin türleri
A. Hizmetimiz tarafından kullanılan Kişisel Veriler
Hizmetimizi geliştirmek için Anonim Verileri kullanırız.
B. Otomatik olarak oluşturulan bilgiler
Çoğu diğer web siteleri ve çevrimiçi hizmetler gibi, Uygulamayı nasıl kullandığınızla ilgili olarak otomatik olarak üretilen bilgileri toplar ve işleriz. Toplanan bilgiler, ip adresinizi ve / veya benzersiz cihaz kimliğinizi içerir.Özellikle katılmayı seçerseniz, Uygulama, coğrafi konum bilgilerinizi toplayabilir. Herdurumda, coğrafi konum bilginizin alınmasını mobil cihazınızın ayarlarındanen gelleyebilirsiniz.
Sosyal ağ hesabınızdan bilgi erişimi ve toplama izni vermeyi özellikle tercih ederseniz, sosyal ağ hesabınızdaki temel kişisel bilgileriniz (adınız ve e-posta adresiniz gibi) ve ayrıca sosyal ağ kullanıcı kimliği ( şifreniz değil ) ve Uygulamaaracılığıyla paylaştığınız yayınlarla ilgili parametreler. Erişilebilen ve alınabilecek bilgileri kontrol etmek için hesabınızın gizlilik tercihlerini nasıl ayarlayabileceğiniz hakkında daha fazla bilgi için lütfen sosyal ağın gizlilik politikasına bakın.
Bu, aynı zamanda, Uygulamayı nasıl kullandığınıza ilişkin otomatik olarak oluşturulmuş bilgilerle ilgili olarak gerçekleşir. Bu tür bilgiler, Uygulamanın nasıl kullanıldığını daha iyi anlamamıza ve bir kullanıcı olarak ihtiyacınıza uygun hizmet üretmemize yardımcı olur.
Uygulama içindeki kullanıcı yetkilendirme özelliklerini etkinleştirirseniz, aşağıdaki ek bilgiler saklanır:
• İsim,
• E-posta,
• Telefon numarası (isteğe bağlı);
• Facebook, Twitter, Google+ veya LinkedIn gibi harici bir sağlayıcı tarafından
gönderilen ek profil bilgileri.
3. Kişisel Verilerin işlenme amaçları
A. Amaçlar
Taraflar Kişisel Verileri aşağıdaki amaçlarla işlemektedir:
• Hizmeti kullanabilmenizi sağlamak için,
• Hizmetimizle ilgili bilgileri güncel tutmak için,
• Hizmetin iyileştirilmesi ve / veya özelleştirilmesi için,
• Sizi tanımlamak / veya Hizmeti özelleştirmek için,
• Sizi tanımak ve dolandırıcılığı önlemek için,
• Destek sağlamak için,
• Kişisel Verilerinizi, bizden bunu talep ettiğiniz takdirde veya yasal olarak
yükümlü olduğumuz durumlarda, üçüncü şahıslara iletmek.

B. Kişisel Verilerin üçüncü şahıslara iletilmesi
Sizden önceden izin alınmaksızın Kişisel Verilerinizi üçüncü şahıslara satmamaktayız, satmıyor veya kiralamıyoruz. Kişisel Verilerinizi, iyi niyetle, bir mahkeme kararı, halen devam eden adli işlem, cezaiveya sivil mahkeme celbi veya kolluk kuvveti makamları tarafından verilen diğer yasalişlem veya taleplere uymanız gerektiğine inandığımız yerlerde paylaşabiliriz.
4. Kişisel Verilerin işlendiği yerler
Hizmet kapsamında işlenen verilerin tutulduğu veri merkezileri Türkiyede bulunmaktadır Kişisel Verilerinizin güvenli bir şekilde ve bu gizlilik politikasına uygunşekilde kullanılmasını sağlamak için makul ölçüde gerekli tüm adımları atacağız.
5. Kişisel Verileri korumak için hangi güvenlik önlemleri uygulanmaktadır?
Verilerinizin güvenliği ve diğer Kullanıcıların güvenliği bizim için çok önemlidir. Kişisel Verilerinizi kayıp ya da herhangi bir yasadışı işleme karşı korumak için teknik ve organizasyonel önlemler aldık. Aşağıdaki tedbirleri uyguladık: sunucularımızı güvenlik duvarları, SSL bağlantıları ve hassas verilerin şifrelenmesi yoluyla koruma.
6. Üçüncü şahıslarla ilgili sorumluluk sınırları
Kişisel verileriniz hiç bir şekilde üçüncü şahıslarla paylaşılmamaktadır.
7. Kişisel Verileri Görüntüleme ve Silme
Uygulamayı kullanarak toplanan kişisel bilgilere e-posta yoluyla bizimle iletişime geçmek veya silmek için bir istek gönderebilirsiniz. Kimliğinizi doğrulamak için ek bilgi sağlamanız istenebilir.
8. Çocuk gizliliği
Çocuklarla ilgili kişisel bilgiler bilerek veya kasıtlı olarak toplanmamaktadır.
9. Güvenlik
Kişisel bilgilerinizin güvenliğini sağlamak, hasar riskini en aza indirmek, bilgi kaybı ve yetkisiz erişimden veya bilgiyi kullanmak için önlemler uygulanmaktadır. Bununla birlikte, bu tedbirler mutlak bilgi güvenliği sağlayamamaktadır. Dolayısıyla, kişisel bilgilerinizin güvenliğini sağlamak için çaba sarf edilir, ancak bu garanti edilmez ve Uygulamanın ve ilgili veritabanlarının herhangi bir haksız davranış, arıza, izinsizengeller veya erişim veya diğer kötüye kullanım ve kötüye kullanımdan muaf olacağını makul bir şekilde bekleyemezsiniz.
10. Bu Gizlilik Bildiriminde Yapılan Değişiklikler
Bu Beyan, herhangi bir zamanda güncellenebilir. Taraflar, Gizlilik Bildirimi'nin güncellenmiş bir sürümünü Hizmet aracılığıyla yayınlayacaktır. Taraflar, bu Gizlilik Bildirimi'nde yapacağı değişikliklerden haberdar olmak ve tarafların Kişisel Verilerinizi nasıl koruma altına alacakları konusunda bilgi sahibi olmak için bu sayfayı zaman zaman kontrol etmenizi önerir. Bu Gizlilik Bildirimini periyodik olarak gözden geçirmek ve güncellemeler hakkında bilgi sahibi olmak sizin sorumluluğunuzdadır ve kabul ve taahhüt eder.
Bu Bildirimde yapılan değişikliklerin herhangi birine bağlı kalmayı kabul etmektesiniz.Değişiklik yürürlüğe girdikten sonra Uygulamayı kullanmaya devam etmeniz,değiştirilen Bildirim'i kabul ettiğinizi gösterecektir. Değiştirilen Bildirimi kabul etmiyorsanız, Uygulamayı kaldırmanız ve onu daha fazla kullanmaktan kaçınmanız gerekir.
11.
Bu Gizlilik Bildirimi ile ilgili herhangi bir sorunuz veya açıklamalarınız varsa, lütfen
bir e-posta göndererek veya telefon ile bizimle iletişime geçin.
Email: bilgiislem@kocaeli.bel.tr

Telefon : +90 0 262 318 11 00

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım