Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı

0262 318 11 00

0262 318 11 01

ismailgulsoy@kocaeli.bel.tr

Bilişim Fuarı il dışından gelen öğrencileri ağırladı

Tarih: 25 Kasım, 2017
a a a
Bilişim Fuarı il dışından gelen öğrencileri ağırladı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği Bilişim Fuarı, Kocaelililerin yanı sıra il dışından gelen öğrencilerin de ilgi odağı oldu. Bilişim ve iletişim teknolojilerinin bir araya geldiği fuarı; Sapanca, Düzce ve İstanbul’dan gelen çok sayıda öğrenci ziyaret etti.

DÜZCELİ LİSE ÖĞRENCİLERİ

Bilişim Fuarı ikinci gününde Düzce Yavuz Selim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Bilişim Bölümü öğrencilerini ağırladı. Bilişim sınıfı öğrencileri fuarı adeta adım adım gezdi. Öğrenciler, Kocaeli Bilişim Fuarı’nda sanal gerçeklik başta olmak üzere gelişmiş robotik uygulamalar, inovatif ürünler ve görüntüleme ve akıllı şehirler sistemleri gibi uygulamaları yerinde görme şansı yakaladı.

SANBOT İLGİ ODAĞI

Öğrenciler, teknolojik birçok özelliği bulunan insansı robot Sanbot’u da gördü. Sanbot, kurduğu sıcak diyalogla konukların ilgi odağı oldu.

SAPANCALI MİNİKLER FUARDA

Bilişim Fuarı’nın bir başka konuğu ise Sapanca’dan gelen minik öğrenciler oldu. Sapanca Bilgin Özkaynak Okulu üçüncü sınıf öğrencileri, öğretmenleri ile birlikte Bilişim Fuarı’nı gezdi. Minik öğrenciler özellikle artırılmış gerçeklik teknolojisine sahip dinozor setlerine büyük ilgi gösterdi.

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım