Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı

0262 318 11 00

0262 318 11 01

ismailgulsoy@kocaeli.bel.tr

Abdülsamed’in bilgisayar sevinci

Tarih: 21 Kasım, 2017
a a a
Abdülsamed'in bilgisayar sevinci

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından her yıl 6. Sınıf öğrencilerine dağıtılan dizüstü bilgisayarlar, bu yıl da 40 bin 761 öğrenciye dağıtılıyor. Bu kapsamda Kocaeli’nin köy okullarındaki öğrencilere dizüstü bilgisayar dağıtımına başlandı. Bu köy okullardan birisi de İzmit merkeze 17 km uzaklıktaki, 75 nüfuslu Hakkaniye Köyü Ortaokulunda oldu. Mutlulukları gözlerinden okunan 6. sınıf öğrencilerinden Abdulsamet Dinçer, ilk kez bilgisayar sahibi olmanın sevicini yaşadı. Bilgisayarını alır almaz sevincini ailesiyle yaşamak isteyen Abdulsamet, büyük bir heyecanla evine koştu.

“BAŞKAN AMCA TEŞEKKÜR EDERİZ”

Kocaeli’nin İzmit ilçesinde 17 km uzaklıkta ve 75 nüfuslu Hakkaniye köyü bulunuyor. Köyde 92 öğrencisiyle eğitim öğretim hizmeti verilen Hakkaniye Ortaokulunda, 6. sınıf öğrencileri bilgisayar sevinci yaşadı. Taşımalı eğitimle çevredeki birçok köyden gelip Hakkaniye Ortaokulu 6. sınıfta eğitim gören 25 öğrenci dizüstü bilgisayar ve içerisine bilgisayarını koyabileceği sırt çantasını aldı. Öğretmenleri tarafından kendilerine dağıtılan bilgisayar kutularını büyük bir sevinçle açan çocuklar, heyecanlı bir şekilde bilgisayarlarını inceledi. Dağıtımın sonunda öğrenciler hep bir ağızdan Büyükşehir Belediyesi Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’na “Başkan Amca Teşekkür Ederiz” diyerek seslendiler.

İLK BİLGİSAYAR İLK HEYECAN

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından ücretsiz olarak dağıtılan dizüstü bilgisayar ve sırt çantası şehir merkezi okullarının yanı sıra köy okullarında da dağıtıldı. Abdulsamet Dinçer de İzmit İlçesi Hakkaniye köyü Ortaokulu 6. Sınıf öğrencisi ve ilk kez bilgisayar sahibi olan binlerce çocuktan birisi oldu. Arkadaşlarıyla birlikte öğretmenin elinden dizüstü bilgisayarını ve sırt çantasını alan Abdulsamet, bu sevincini ailesiyle paylaşmak için Kulmahmut köyündeki evine heyecanla gitti.

İNEKLERİ BEKLERKEN BİLGİSAYAR KULLANDI

Evde ailesi tarafından karşılanan Abdulsamet, sevincini ailesiyle paylaştı. Abdulsamet daha sonra babası İlhan Dinçer ile birlikte ahırlarından çıkardıkları ineklerini otlattı. Abdulsamet ineklerin başında beklerken, Büyükşehir Belediyesi tarafından kendisine hediye edilen dizüstü bilgisayarını kullandı.

ABDULSAMET: “HAYVANLARIN BAŞINDAYKEN SIKILMAYACAĞIM”

Büyükşehir Belediyesi tarafından daha önceki yıllarda, ücretsiz olarak dağıtılan bilgisayarlardan abilerinin aldığını belirten Abdulsamet, şimdi 6. sınıfa yükseldiği için kendisine de bilgisayar verildiğini belirtti. Abdulsamet “Adım Abdulsamet Dinçer, Hakkaniye Ortaokulunda okuyorum. 6. Sınıfa geçince bende bilgisayar aldım. Tarlada hayvanların başında iken canım sıkılıyordu. Şimdi artık sıkılmayacağım. Büyükşehir Belediyesine teşekkür ediyorum” dedi.

“HEDEFİM POLİS OLMAK İSTİYORUM”

Abdulsamet “Bilgisayarımla derslerimi yapacağım. Arada oyunda oynayacağım. Hedefim ileride polis olmak. Benim daha önceden hiç bilgisayarım yoktu. Abilerimin vardı. Şimdi benim de bilgisayarım oldu. Bilgisayarımı okulda derslerimizde ve evde ödev yaparken kullanacağım. Çok mutlu oldum. Çok heyecanlıyım” dedi.

“4 ÇOCUĞUMA DA ÜCRETSİZ BİLGİSAYAR VERİLMİŞTİ”

Baba İlhan Dinçer “Kulmahmut köyünde oturuyorum. 5 çocuk babasıyım. Daha önce 4 çocuğuma sırasıyla 6. sınıfa gelince, her birisine ücretsiz bilgisayar verilmişti. Ödevlerinde çok faydalı oldu. Belki bize kalsa alamayacaktık. Bunun için Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne çok teşekkür ediyoruz. Bu bilgisayar dağıtım projesinin devam etmesini diliyorum” dedi.

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım