Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı

0262 318 11 00

0262 318 11 01

ismailgulsoy@kocaeli.bel.tr

Büyükşehir’in Stratejik Planı kabul edildi

Tarih: 17 Ekim, 2014
a a a
Büyükşehir'in Stratejik Planı kabul edildi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin 2015-2019 Stratejik Planı, Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nin ekim ayı birleşiminde onaylandı. Encümende görüşülmesinin ardından meclise havale edilerek Plan ve Bütçe Komisyonu’nda ele alınan Stratejik Plan, mecliste yapılan oylamanın ardından kabul edildi.

ULAŞIM, TOPLU TAŞIMA VE MARKALAŞMA

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu idaresinde Leyla Atakan Kültür Merkezi Dr. Şefik Postalcıoğlu Konferans Salonu’nda yapılan ekim ayı olağan meclis toplantısı, Genel Sekreter Tahir Büyükakın, Başkanvekili Zekeriya Özak, Büyükşehir Meclis Üyeleri, Genel Sekreter Yardımcıları, daire başkanları ve şube müdürlerinin katılımlıyla gerçekleştirildi. Başkan Karaosmanoğlu’nun raporda yer alan önsözünün okunmasının ardından, Plan Bütçe Komisyonu’nun 2015-2019 Stratejik Planı’nda toplu taşıma, şehircilik ve markalaşmanın öncelikli hedefler olarak belirlendiği ifade edildi.

KATILIMCILIĞI ESAS ALAN BİR PLAN

‘’Stratejik planda önemli olan sadece hedeflerin varlığı değil, aynı zamanda etkin bir uygulamanın gerçekleştirilebilmesidir’’ diyen Başkan Karaosmanoğlu, “Stratejik Plan’ın hazırlanmasında katılımcılığa özel bir önem verdik. Görev ve sorumluluk alanlarımız kapsamında ilçe belediyeleriyle beraber çalışarak, vatandaş ve paydaşlarımızın görüşünü alarak, mevcut veri ve durum analizlerini de göz önünde bulundurup, ulaşmak istediğimiz noktaya bizi götürecek strateji, hedef ve faaliyetleri belirledik” ifadesini kullandı.

MECLİS ÜYELERİNE TEŞEKKÜR

‘’2015-2019 Stratejik Planlamamızı, analitik, sistematik, bütüncül ve çok taraflı bir yaklaşımı esas alarak hazırladık’’ açıklamasını yapan Başkan Karaosmanoğlu, “Kocaeli Büyükşehir Belediyesi 2015-2019 Stratejik Planı ile kentimizin ihtiyaç ve önceliklerine cevap vereceğimize ve kentimizi geleceğe şimdiden hazırlayarak örnek bir yerel yönetim kuruluşu olacağımıza inanıyoruz. Yeni planımız ulaşım ağırlıklı olacak. Stratejik Plan bizi ileriye götürecek. Nüfusun artmasına rağmen ulaşım rahatlayacak” şeklinde konuştu. Başkan Karaosmanoğlu, Stratejik Plan’ın hazırlanmasında emeği geçenlere ve katkılarından dolayı meclis üyelerine teşekkür etti.

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım