Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı

0262 318 11 00

0262 318 11 01

ismailgulsoy@kocaeli.bel.tr

ERGOFİS Programı’na bilim adamlarından övgü

Tarih: 3 Mart, 2013
a a a
ERGOFİS Programı'na bilim adamlarından övgü

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından kurum personelinin bilgisayar ve masa başında uzun süre çalışmalarından kaynaklanan sağlık sorunlarının önüne geçebilmek amacıyla hayata geçirilen ERGOFİS Programı Ankara’da büyük ilgi gördü. ODTÜ’de gerçekleştirilen Beden Eğitimi ve Spor Sempozyumu’nda ele alınan bilgisayarlara yüklenen özel program bilim adamlarından övgü aldı.

ODTÜ’DE SEMPOZYUM

Büyükşehir Belediyesi Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı tarafından geliştirilen ve belli aralıklarla bilgisayar ekranından kullanıcıları yönlendirerek egzersiz yapmalarını sağlayan ERGOFİS Programı Türkiye’de ilgi görmeye devam ediyor. Daha önce birçok ödüle layık görülen program Ankara Orta Doğu Teknik Üniversitesi’ndeki Beden Eğitimi ve Spor Sempozyumu’nda ele alındı.

AKTİF KULLANILSIN

Spor alanında birçok otoritenin katıldığı sempozyumda Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı personeli Levent Atalı ERGOFİS Programı hakkında bir sunum gerçekleştirdi. Bilim adamları Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin sağlık açısından geliştirdiği programın örnek bir program olduğu üzerinde durdu. Spor otoriteleri geliştirilen bu programın tüm kamu- kurum ve kuruluşlarında aktif kullanılması için çalışmalar yapılması önerisinde bulundu.

KISA MOLALAR

ERGOFİS programı program sayesinde bilgisayar başında oturan personele 'Sen bir buçuk saattir çalışıyorsun, artık kalkman egzersiz yapman lazım' uyarısı geliyor. Geliştirilen ''ERGOFİS'' adlı programın bilgisayar başında zamanı unutan personelin işçi sağlığı ve iş güvenliği açısından belli aralıklarla kısa molalar vererek ergonomiyi destekleyen hareketler yapmasını sağlıyor. Böylece bel, boyun ve sırt ağrısı şikâyetlerinin azaltılmasına ve önlenmesi sağlanıyor.

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım