Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı

0262 318 11 00

0262 318 11 01

ismailgulsoy@kocaeli.bel.tr

Fiber Optik ağ ile ışık hızında hizmet

Tarih: 19 Ocak, 2013
a a a
Fiber Optik ağ ile ışık hızında hizmet

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Türkiye genelinde fiberoptik haberleşme ağını ilk kullanan kurumlar arasında yer alıyor
Fiber Optik ağ ile ışık hızında hizmet

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kocaeli genelinde 500 bin metre fiberoptik altyapı oluşturarak Türkiye genelinde fiberoptik haberleşme ağını ilk kullanan kurumlar arasına girdi. Yapımı bitmek üzere olan MOBESE projesi ile Kocaeli genelinde 150 bin metre altyapı daha yapılarak fiberoptik kablo ağı 750 bin metreye çıkacak.

DAHA HIZLI HİZMET İÇİN
Büyükşehir Belediyesi dış birimler arasındaki bağlantıyı daha verimli hale getirerek vatandaşlara daha hızlı hizmet vermek için alt yapı çalışmalarına büyük önem veriyor. Bu kapsamda Kocaeli genelinde Ortak Elektronik Haberleşme (Fiberoptik) Altyapısı ile dış birimler arasındaki veri, ses ve görüntü iletişimi yüksek standartlar ölçüsüne çıkartıldı. Böylece Hem Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı kurumlar arası hem de Kocaeli’deki diğer kurum ve kuruluşlar arası her türlü veri iletişimi daha nitelikli yapılır hale geldi.

500 BİN METRE FİBEROPTİK ALTYAPI
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi işletmeciler, diğer kamu kurum ve kuruluşlardan gelen talep üzerine Kocaeli İli Ortak Elektronik Haberleşme (Fiberoptik) Altyapısı oluşturdu. Bu çalışma ile Kocaeli genelinde 600 bin metre fiberoptik altyapı kentin belirli noktalarına oluşturuldu. Yapımı bitmek üzere olan MOBESE projesi ile Kocaeli genelinde 150 bin metre altyapı daha yapılarak fiberoptik kablo daha çekilecek. Böylece toplam 750 bin metre altyapı yapılarak ülke kaynaklarının etkin ve verimli kullanılması sağlandı.

DIŞ BİRİMLER ARASI FİBEROPTİK ALTYAPI
Bu kapsamda Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile dış birimler arasında 100 bin metre fiberoptik kablo çekilerek 30 farklı dış birim merkeze bağlandı. Ayrıca güvenlik kameraları için fiber optik altyapı da 115 noktada saha dolabı konularak kameraların altyapıları hazırlandı. Çalışma sayesinde bağımsız olarak internet, telefon, güvenlik giderlerinden tasarruf sağlandı. Birimler arası görüşmelerin, internetin ücretsiz kullanımı sağlanırken güvenlik konusunda işgücü ihtiyacı da azaldı.


Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım