Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı

0262 318 11 00

0262 318 11 01

ismailgulsoy@kocaeli.bel.tr

Kocaeli’de yapılan tüm kazılar internet üzerinde

Tarih: 25 Mayıs, 2012
a a a
Kocaeli'de yapılan tüm kazılar internet üzerinde

Kocaelililer kente ait altyapı yatırımlarını artık internet üzerinden takip edebiliyor. Bunun için Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Şehir Rehberi uygulamasını internet üzerinden açmak ve ‘Kazı Hatları’ butonuna basmak yeterli. Şehirde yapılan tüm kazılar anında ekrana geliyor.

ALTYAPI BİLGİLERİ ARTIK ŞEFFAF

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Coğrafi Bilgi Sistemleri Servisi’nin yaptığı çalışma ile hangi ilçede, hangi mahallede ne tür bir altyapı çalışması yapıldığı görülebiliyor. Kazıların başlangıç ve bitiş tarihi bilgilerinin de yer aldığı uygulama kişi ve kurumlara büyük kolaylık sağlıyor.

YOL TAYİNİNE YARDIMCI OLUYOR

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi şeffaf yönetim anlayışına örnek teşkil eden bir uygulamayı daha hayata geçirerek, yol güzergâhları üzerinde vatandaşların yol tayinini de dijital harita üzerinde belirleyebilmelerini de sağlıyor. Ayrıca kazılar anlık olarak takip edileceğinden kurumların yaptığı yanlış kazılardan kaynaklanan kazaların da önüne geçiliyor. Kocaeli şehir rehberine http://cbs.kocaeli.bel.tr adresinden herkes ulaşabiliyor.

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım