Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı

0262 318 11 00

0262 318 11 01

ismailgulsoy@kocaeli.bel.tr

Bilgisayar projesi dünyaya örnek

Tarih: 15 Haziran, 2011
a a a
Bilgisayar projesi dünyaya örnek

Dünya bilişim devlerinden Microsoft, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin 6. sınıfa giden öğrencilere diz üstü bilgisayar projesini dünyaya örnek gösterdi. Büyükşehir’in projesi dünya genelinde örnek 6 proje arasına girdi. Proje, temmuz ayında ABD’nin Los Angeles kentinde yapılacak kongrede dünyaya ‘’başarı hikâyesi’’ olarak duyurulacak.

MİCROSOFT ÖRNEK PROJE SEÇTİ

Büyükşehir’in 2 yılda 54 bin 6. sınıf öğrencisine verdiği diz üstü bilgisayarlar, dünyaya örnek gösterilen bir proje haline geldi. Microsoft, dünya genelinde yapılan bilişim yatırımları içinde altı tanesini örnek proje olarak seçti. Bunların içinde Türkiye’den Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin 6. sınıf öğrencilerine diz üstü bilgisayar projesi de yer aldı.

DÜNYADA 6 PROJE İÇİNDE YER ALDI

Microsoft’un bu yılın temmuz ayında Amerika’nın Los Angeles kentinde, dünya genelindeki tüm iş ortaklarının katılımıyla düzenleyeceği kongrede, seçilen altı proje örnek çalışmalar olarak sunulacak. Bu projeler içinde Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin 2 yılda 54 bin öğrenciye verdiği ve 5 yılda 130 bin öğrenciyi bilgisayar sahibi yapmayı planladığı 6. sınıf öğrencilerine diz üstü bilgisayar dağıtımı da yer alacak. Microsoft, dünya genelindeki iş ortaklarının katıldığı bu kongrede, Büyükşehir’in projesini ‘’başarı hikâyesi’’ olarak sunacak.

BİLİŞİM DÂHİLERİ KOCAELİ’NDEN ÇIKACAK

Bu amaçla ABD’den gelen bir ekip, projenin mimarı olan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ile bir röportaj gerçekleştirdi. Sekapark’ta gerçekleşen çekimlerde, Amerika’dan gelen profesyonel bir ekip, Başkan Karaosmanoğlu’na projeye yönelik sorular yöneltti. Kocaeli’nde her çocuğun bir bilgisayar sahibi olması için bu projenin adımlarını attıklarını söyleyen Başkan Karaosmanoğlu, ‘’Bugün bilgisayar dağıttığımız bu çocuklar, Kocaeli’nde geleceğin bilişim dâhileri olacak’’ dedi.

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım