Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı

0262 318 11 00

0262 318 11 01

ismailgulsoy@kocaeli.bel.tr

Konya’da Kocaeli Büyükşehir’e büyük ilgi

Tarih: 12 Nisan, 2011
a a a
Konya'da Kocaeli Büyükşehir'e büyük ilgi

Türkiye Belediyeler Birliği, Konya Belediyeler Birliği ve Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından 7. Konya Kent 2011 Yerel Yönetim İhtiyaçları Fuarı KTO TÜYAP Konya Uluslararası Fuar Merkezi’nde düzenlendi.

ÖZEL SEKTÖR VE KAMU BULUŞTU

Belediyeler ile sektör temsilcilerini bir araya getiren ve 4 gün süren Fuara Kocaeli Büyükşehir Belediyesi de katıldı. Fuar boyunca belediye başkanları ve belediye yöneticilerine yönelik mevzuat bilgilendirme toplantıları düzenlenirken fuara 12 şehrin belediye başkanı ile 400’e yakın belediye yöneticisi katıldı.

BÜYÜKŞEHİR’İN STANDI YOĞUN İLGİ GÖRDÜ

Kocaeli Büyükşehir Belediyesini temsilen Strateji Geliştirme Dairesi Başkanlığı Yönetim Bilgi Sistemleri Şube Müdürlüğü ile İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı Zemin Deprem İnceleme Şube Müdürlüğü fuara katılarak Konya halkına ve katılımcılara yapılan projeler hakkında bilgi verdi. Belediyemizin yatırımları ve projelerinin sergilendiği stantta, fotoğraflar ve sinevizyon gösterisi dikkat çekerken ziyaretçilere 2 yılda 777 milyon lira yatırım ile ilgili bilgi verildi ve kitapçıklar dağıtıldı.

ÖĞRENCİLER KİTAPÇIKLAR VERİLDİ

Belediyemizin hizmetlerini anlatan yüzlerce tanıtım kitapçığı, broşür ve fotoğrafın dağıtıldığı fuarda Konya Selçuk üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi öğrencileri yoğun ilgi gösterdi. Öğrencilere Kocaeli Büyükşehir Belediyesinde yapılan yatırımlar hakkında bilgi içeren kitapçıklar hediye edilerek belediyemiz hakkında tanıtım yapıldı.

KONYA’DAN KARAOSMANOĞLU’NA SELAM

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek standımızı ziyareti esnasında Kocaeli Büyükşehir’in çalışmalarından övgüyle söz etti ve yakın dostu olan İbrahim Karaosmanoğlu’na selamlarını iletti.

KONYALI VATANDAŞA CENAZE NAKİL HİZMETİ

Konya’da ikamet eden bir vatandaşın Kocaeli Büyükşehir Belediyesi standına gelerek hüzünlü bir anısını anlattı ve teşekkürlerini iletti. Babasının geçtiğimiz yıl Kocaeli’ de vefat ettiğini, cenazesinin ise Konya’ya getirilmesi gerektiğinden bahseden vatandaş gerekli olan tüm işlemlerinin ücretsiz olarak Büyükşehir tarafından yapıldığını ve cenazenin Konya’ya getirildiğini gözleri dolarak anlattı. Daha önce Kocaeli’ de bulunan ve uzun süredir şehri görmeyen birçok vatandaş Büyükşehir’in çalışmaları ve Kocaeli’nin gelişiminden son derece etkilendiklerini ve en kısa sürede mutlaka ziyarete geleceklerini belirttiler.

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım