Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı

0262 318 11 00

0262 318 11 01

ismailgulsoy@kocaeli.bel.tr

Kocaelililer mobil kolaylık yaşıyor

Tarih: 2 Nisan, 2011
a a a
Kocaelililer mobil kolaylık yaşıyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, bilişim sektörünü yakından takip eden shiftdelete.net adlı siteye haber oldu. Mobil dünyanın kolaylıklarını sunan Büyükşehir, iOS uygulamasını hayata geçiren Türkiye’deki ilk büyükşehir belediyesi oldu.

MOBİL KOLAYLIK

Teknolojik gelişmeleri yakından takip eden Kocaeli Büyükşehir’in mobil iletişimi sağlayan iOS uygulaması Strateji Geliştirme Dairesi Başkanlığı tarafından hayata geçirildi. Kocaelililerin belediye hizmetlerinden en kolay şekilde yararlanabilmelerini ve haberdar olmalarını sağlayan sistem birçok uygulamanın yer aldığı AppStore'da yerini aldı.

BİRÇOK İŞLEMİ YAPMAK MÜMKÜN

iOS 3,2 ve üzeri yüklü iPhone, iPod Touch ve iPad'ler ile uyumlu çalışan yazılımı kullanarak İZGAZ ve İSU borç sorgulama, vizyondaki filmler, nöbetçi eczaneler, hastaneler, taksi durakları, etkinlikler, önemli telefonlar, günlük hal fiyatları, ihale ilanları, öneri şikâyet ve benzeri birçok veriye anında erişiliyor.

AYRINTILAR APPSTORE’DA

Uygulamanın diğer ayrıntılarına ulaşmak ve uyumlu mobil cihaza indirmek için AppStore bağlantısı ziyaret edilerek itunes aracılığı ile yüklenebiliyor. Ya da AppStore üzerinden ‘Kocaeli’yi arattırarak uygulamayı indirmek mümkün. E-Kocaeli iOS uygulaması ücretsiz ancak uygulama kullanımı esnasında tüketilen internet hizmeti operatörünüze bağlı olarak ücretlendiriliyor.

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım