Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı

0262 318 11 00

0262 318 11 01

ismailgulsoy@kocaeli.bel.tr

Geçiş Hakkı Yönetmeliği yenilendi

Tarih: 20 Şubat, 2011
a a a
Geçiş Hakkı Yönetmeliği yenilendi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından güncellenip yayınlanan elektronik haberleşme geçiş hakkı yönetmeliği hakkında 12 ilçe belediyesi yetkililerine yönetmelikle ilgili bilgilendirme toplantısı yapıldı. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Hizmet Binasında gerçekleştirilen toplantıda yönetmelikte değişen maddeler hakkında katılımcılara bilgi verildi.

YENİ YÖNETMELİKLE HİZMET DAHA KOLAY

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından yayınlanan elektronik haberleşme geçiş hakkı yönetmeliğinin amacı Kocaeli Büyükşehir Belediyesi hizmet sınırları içerisinde inşa edilecek her türlü elektronik haberleşme şebeke ve/veya alt yapının ve bunların destekleyici ekipmanlarının kurulması ve bu tesislerin ortak kullandırılması için katılım ve güzergâh bakım bedellerinin tespiti ile geçiş hakkına ilişkin usul ve esasların belirlemek.

İLÇE BELEDİYELERİ BİLGİLENDİRİLDİ

Strateji Geliştirme Dairesi Başkanlığı tarafından Şubat ayı içerisinde güncellenerek yayınlanan elektronik haberleşme ve geçiş hakkı yönetmeliği hakkında geçiş hakkına ilişkin usul ve esasları ilçe belediye yetkililerine anlatıldı. Yönetmelikte yapılan değişikliklerle, haberleşme için oluşturulacak olan hatların daha planlı ve koordineli bir şekilde yapılması hedefleniyor. Yapılan değişikliklerle ilçe belediyelerinin sorumluluk alanların da yapılan değişiklikler belediye yetkililerine anlatıldı. Ayrıca yıllık olarak yayınlanan geçiş hakkı ücret tarifesi yenilendi.

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım