Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı

0262 318 11 00

0262 318 11 01

ismailgulsoy@kocaeli.bel.tr

KOBİL İZAYDAŞ’ta

Tarih: 1 Şubat, 2011
a a a
KOBİL İZAYDAŞ'ta

Kocaeli’deki kamu kurumları ve iştiraklerinde çalışan bilgi işlem personelleri İZAYDAŞ’ta düzenlenen toplantıda bir araya geldi. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen ‘Kocaeli İli Akıllı Kent Uygulamaları, Kamu Bilişim Politikaları’ adlı toplantıya İZAYDAŞ ev sahipliği yaparken İl Özel İdaresi, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, ilçe belediyeleri ve iştiraklerde çalışan personel katıldı.

DÖRDÜNCÜSÜ YAPILDI

Dördüncüsü yapılan ve kentte bilişim sektöründe faaliyet gösteren kamu kurumlarının katıldığı toplantıda fiber optik altyapı çalışmaları, ip telefon haberleşme sistemleri, şehir güvenlik kameraları, ağ yönetim ve güvenlik sistemleri, server yönetim sistemleri, program yazılım ve lisanslamaları konuları tartışıldı.

KOMİSYONLAR KURULDU

Atıl durumdaki cihazların durumunun görüşüldüğü toplantıda logo çalışması, anket çalışmaları, işletim sistemleri ve donanım envanter gruplarının belirlenmesi de ele alındı. Toplantıda komisyonlar da kuruldu.

KOCAELİ BİLİŞİM KENTİ OLACAK

Daha önce Gölcük’te yapılan toplantıda Kocaeli Bilişim Platformu (KOBİL) Yönetim Kurulu Başkanı seçilen Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Strateji Geliştirme Dairesi Başkanlığı Donanım ve İletişim Ağları Sorumlusu Hüseyin Çit, gelinen aşamalar hakkında bilgi verdi. Kocaeli Bilişimciler Platformu ile Kocaeli’yi bilişim kenti haline getirmeyi hedeflediklerini vurgulayan Başkan Çit, Kocaeli’ni bu konuda iyi bir yere getirmek istediklerini söyledi.

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım