Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı

0262 318 11 00

0262 318 11 01

ismailgulsoy@kocaeli.bel.tr

Kocaelili bilişimciler Cebit’te 200 görüşme gerçekleştirdi

Tarih: 13 Ekim, 2010
a a a
Kocaelili bilişimciler Cebit'te 200 görüşme gerçekleştirdi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Doğu Marmara ABİGEM ortaklığında yürütülen Export2Europe projesi kapsamında düzenlenen B2 Fair görüşmelerinde toplamda 85 firma tarafından 200 iş görüşmesi gerçekleştirildi. Görüşmeler, Türkiye başta olmak üzere İspanya, Belçika, Güney Kore, Bulgaristan, Almanya, Makedonya, Sırbistan ve İngiltere'den bilişim konusunda faaliyet gösteren firmalar arasında yapıldı. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Doğu Marmara ABİGEM ortaklığında yürütülen Export2Europe projesinde 85 firma 200 iş görüşmesi gerçekleştirdi.

DİSTRİBÜTÖRLÜK ANLAŞMALARI DA YAPILDI

Yüzde 60 oranında bilgi ve teknoloji transferi içerikli işbirlikleri üzerine yapılan görüşmelerin yüzde 40'ı ise distribütörlük anlaşmaları üzerine gerçekleştirildi. Türkiye'deki bilişim pazarına ilişkin bilgilerin de aktarıldığı görüşmelerin faydalı geçtiğini belirten bilişimciler, memnuniyetlerini dile getirdi.

TÜRKİYE İLK KEZ EV SAHİBİ

Kocaeli firmalarının Avrupa'da gerçekleşen B2 Fair etkinliklerinde 2004 yılından bu yana yer aldığını belirten Doğu Marmara ABİGEM Özel Projeler Takım Lideri Pınar Özbay, ilk kez bu yıl Türkiye'nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen B2 Fair görüşmelerinin ilerleyen yıllarda da Cebit'te Türkiye'nin ev sahipliğinde yapılmaya devam edileceğini söyledi.

BİR SONRAKİ DURAK LYON

Export2Europe etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen B2 Fair ikili iş görüşmeleri faaliyetlerinde bir sonraki durak Pollutec 2010 olacak. Fransa'nın Lyon kentinde gerçekleştirilecek olan Pollutec fuarında sürdürülebilir yapı ve çevre teknolojileri konularında faaliyet gösteren firmalar ikili iş görüşmelerinde bulunacaklar.

POLLUTEC 2010 FUARI

Atık su, gürültü, hava, arıtma ve geri dönüşüm sektörlerinden firmaların katılacağı Pollutec Fuarı 30 Kasım–3 Aralık 2010 tarihlerinde gerçekleştirilecek. Fuarda B2 Fair ikili iş görüşmelerinde destek sağlamanın yanı sıra Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Dış İlişkiler Şube Müdürlüğü temsilcileri, fuara katılan diğer belediyelerin temsilcileriyle görüşerek fikir alışverişinde bulundu.

DIŞ İLİŞKİLER ALANINDA PROJELER ÜRETİLDİ

Öte yandan KBB Dış İlişkiler Şube Müdürlüğü çalışanları Güney Kore'den gelen katılımcılarla dış ilişkilerde yapılabilecek işbirliği olanakları üzerine konuştular. Özellikle kardeş şehir konusunda ilişkilerin geliştirilmesi gerektiği vurgulanan görüşmelerde Kocaeli ile Ulsan ve Seul şehirlerinin ortak yer alabilecekleri projeler üzerine görüşüldü.

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım