Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı

0262 318 11 00

0262 318 11 01

ismailgulsoy@kocaeli.bel.tr

Öğrencilere 26 bin 700 bilgisayar daha

Tarih: 12 Ağustos, 2010
a a a
Öğrencilere 26 bin 700 bilgisayar daha

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi eğitime destek olmaya devam ediyor. Geçtiğimiz öğretim döneminde ilköğretim 6. sınıf öğrencilerine 26587 adet dizüstü bilgisayar dağıtan Büyükşehir Belediyesi, önümüzdeki öğretim dönemi kampanyası için hazırlıklara başladı. Büyükşehir Belediyesi yeni eğitim-öğretim döneminde 26 bin 709 öğrenciye daha dizüstü bilgisayar dağıtacak.

ÇAĞRI MERKEZİ

Bilgisayarlarda oluşabilecek sorunlar için 444’lü numara ile erişilebilen Çağrı Merkezi oluşturulacak. Dizüstü Bilgisayarlar, tüm aksesuarları ile birlikte orijinal ambalajları içerisinde verilecek. Her bir bilgisayarın orijinal taşıma çantası olacak. Bilgisayar ve aksesuarlarının orijinal kullanma ve bakım kılavuzu, yurt çapındaki servis merkezlerini gösterir liste ve süresi iki yıl olarak düzenlenmiş garanti belgesi naylon kılıf içerisinde ambalajlarda bulunacak. Bilgisayarlar için ayrıca garanti süresi boyunca servis noktası oluşturulacak.

ÇALINMAYA VE EL DEĞİŞTİRMEYE KARŞI ÖNLEM

Çalınmaya ve kırılmaya karşı iki yıl sigortalı olacak bilgisayarlarda üçüncü şahıslara verilmesini engellemek için uzaktan kilitleme özelliği bulunacak. Kilitleme talimatı verilen bilgisayar internete ilk girdiği anda kullanılamaz duruma gelecek. Kilitlenen bilgisayar üçüncü şahıslar tarafından yapılan formatlama, sabit disk değişikliği, işletim sistemi değişikliği gibi durumlarda da kilitli kalacak. Bu sistem sayesinde bilgisayarlar sadece öğrencilerin faydalanabileceği özellikte olacak.

EBEVEYN KONTROL YAZILIMI OLACAK

Öğrencilere dağıtılacak bilgisayarlarda ebeveyn kontrol yazılımı da bulunacak. Yazılım, öğrencinin bilgisayar ve uygulamaları kullanma ve engelleme saatlerini yönetebilecek. Öğrencinin girmemesi istenilen web sayfalarına erişimi bu program vasıtasıyla engellenebilecek.

TAM DONANIMLI

Tam donanımlı bilgisayarların işlemcileri en az atom işlemci mimarisinde, hızı ise en az 1,6 GHz olacak. 160 GB hard diske sahip olacak laptoplarda 1 GB ram bulunacak. Bilgisayarların ekran boyutları 10.1” veya 12.1 ölçülerinde olacak. Bilgisayarlarda aranacak diğer özellikler şöyle olacak. Q klavye, ana karta tümleşik ağ bağlantı kartı, tümleşik ses kartı, 3 mp dâhili webcam, tümleşik hoparlör ve mikrofon.

İHALE YAPILACAK

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi bilgisayarların alımı için ihale düzenleyecek. 18 Ağustos 2010’da yapılacak ihale saat 14.30’da Büyükşehir Belediyesi ihale salonunda gerçekleşecek.

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım