Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı

0262 318 11 00

0262 318 11 01

ismailgulsoy@kocaeli.bel.tr

Büyükşehir’in resmi sitesi yenilendi

Tarih: 7 Temmuz, 2010
a a a
Büyükşehir'in resmi sitesi yenilendi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, resmi sitesi olan www.kocaeli.bel.tr adresini yeniledi. Daha hızlı hale getirilen, canlı ve dinamik renklerin tercih edildiği site yeni görüntüsüyle oldukça dikkat çekiyor.

DAHA HIZLI VE KULLANIŞLI

Büyükşehir Belediyesi’nin hizmetlerini en hızlı ve kolay bir şekilde vatandaşlarla sunmak için hazırladığı web adresi daha kullanışlı hale getirildi. Hizmetlerinde en üst düzeyde teknolojiden faydalanmayı hedefleyen Büyükşehir, bu kapsamda www.kocaeli.bel.tr ‘nin içeriğini daha kolay ve anlaşılır bir şekilde sunmaya çalıyor. Strateji Geliştirme Dairesi Başkanlığı tarafından geliştirilen site, birçok yeniliği de beraberinde getirdi.

77 AYRI ÜLKEDEN TAKİP EDİLİYOR

Yayına alınan yeni web sitesinin hemen ardından, Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı tarafından ‘Büyükşehir TV’ ve ‘Büyükşehir Etkinlik’ portalları projelerinin de çalışmaları başladı. Şu anda 77 ayrı ülkeden günlük ortalama 20 bin ziyaretçisi olan www.kocaeli.bel.tr yakın zamanda yayına başlayacak olan bu yeni portallarla birlikte Kocaeli’nde en çok ziyaret edilen web sitesi olmayı hedefliyor.

HİZMETLER ANLATILIYOR

Büyükşehir’in sitesinde ilk olarak göze çarpan, kent genelinde yapılan hizmetler oluyor. Bu alanda yapılan haberler, gerçekleştirilen hizmetleri anlatıyor. İsteyen vatandaşlar bu haberlerden haberdar olmak için mail adreslerini de bırakabiliyor. Haber alanının hemen sol tarafında Hizmet Rehberi, Mobil Belediye, AB ve Dış İlişkiler, 3D Sanal Tur ve 4 Mevsim Kocaeli yer alıyor. Bu alanların hemen üzerinde ise Çözüm Masası, Şehir Kameraları, İhale Odası Canlı Yayın, Şehir Rehberi, İletişim ve 888 Ücretsiz Bilgi Hattı bulunuyor.

KENT ‘CANLI’ OLARAK İZLENEBİLİYOR

Çözüm Masası’nı tıklayan vatandaşlar bu alanda başvuru yapabiliyor ya da başvurularının ne durumda olduğunu takip edebiliyor. Şehir Kameraları’ndan çeşitli yerlerde kurulu olan kameralarla şehri izleyebilen vatandaşlar, İhale Odası Canlı Yayın’ı tıkladıklarında ihaleleri canlı olarak görebiliyor.

SANAL TURLA KENTİ GEZİN

3D Sanal Tur’uyla Mevlevi Evi, Sekapark, Hızır Reis Sualtı Gemisi, Gayret Savaş Gemisi, Saat Kulesi, Fevziye Cami ve Yeni Cuma Cami üç boyutlu olarak görülebiliyor. AB ve Dış İlişkiler’den haberdar olmak isteyen vatandaşlar, bu bölüme girerek istedikleri bilgilere ulaşabiliyor.

MEYVE-SEBZE FİYATLARI DAHİ ÖĞRENİLEBİLİYOR

Online Hizmetler bölümünde Hal Fiyatları, Sağlıklı Yaşam, İnteraktif Uygulamalar, Çözüm Masası, Kent Kart, Online Başvuru, Hizmet Rehberi, Otobüs Saatleri, Vapur Saatleri, Bilgi Edinme ve Kocaeli Şehir Rehberi yer alıyor. Bu alanlarda her türlü bilgi vatandaşların bilgisine sunuluyor.

BAĞLANTILARA RAHATLIKLA ULAŞILABİLİYOR

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı duyurular, ihaleler ve hava durumunun da bulunduğu sitede Antikkapı A.Ş, Belde A.Ş, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı, İSU Genel Müdürlüğü, İZAYDAŞ, İZGAZ, Kent Konut, KO-MEK, Otel Seka Park’ın bağlantıları yer alıyor. Sitede ayrıca Büyükşehir’in yayınları, plan ve raporlar, tamamlanan ve planlanan projeler, bütçe ve yatırımlar, kurumsal yapı ve etkinlik ajandası gibi başlıklar da bulunuyor.

RAPORLAR VE DOKÜMANLAR DA SİTEDE

Belediye Duyuruları, İhale Duyuruları ve Dokümanların da yer aldığı sitede Kocaeli Doğa Yürüyüş Parkurları ve Deprem ve Zemin İnceleme gibi başlıklar dikkat çekiyor. Öte yandan yeni sitede Resmi Kurumlar, Sivil Toplum Kuruluşları, hastaneler ve basın kuruluşlarının bağlantıları da yer alıyor. Bu bağlantılara tıklayan vatandaşlar, bu kurumlarla ilgili bilgilere rahatlıkla ulaşabiliyor.

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım