Asfalt Üretim ve Laboratuvar Şube Müdürlüğü

0262 332 29 42

0262 322 65 02

gunesmutman@kocaeli.bel.tr

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

Asfalt Üretim ve Laboratuvar Şube Müdürlüğü

İzmit’te gece asfalt gündüz kaldırım çalışması

Tarih: 4 Ekim, 2019
a a a

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, İzmit ilçesi Yahya Kaptan Mahallesi’nde bulunan Demokrasi Caddesi’nde yol bakım ve onarım çalışması yapıyor. Fen İşleri Daire Başkanlığı tarafından yürütülen çalışmalarda ekipler, gece asfalt yama yaparken gündüz ise kaldırım imalatı gerçekleştiriyor. Asfalt yama çalışmalarını bitiren ekipler, kaldırım imalatında da sona yaklaştı.

25 TON ASFALT KULLANILDI
Bakım ve onarım çalışmaları Demokrasi Caddesi’nin Kandıra Kavşağı’ndan Yahya Kaptan Mahallesi’ne uzanan kısmında yapıldı. Büyükşehir ekiplerinin gece saatlerinde gerçekleştirdiği özverili çalışmaları ile bakım ve onarım çalışmasında 25 ton asfalt kullanıldı. Yapılan bakım ve onarım çalışması ile yolun konforu arttırılarak vatandaşların memnuniyeti kazanıldı.

PARKE VE BORDÜR ÇALIŞMASI
Gece asfalt çalışmasını yapan Büyükşehir Belediyesi ekipleri, gündüz mesai saatlerinde ise parke ve kaldırım imalatlarını gerçekleştiriyor. Parke ve kaldırım çalışmalarında, 500 metrekare parke ve 150 metre bordür imalatı yapılıyor. 165 metrelik kısımda yeni yapılan kaldırımlar 3 metre genişliğinde inşa ediliyor.