Asfalt Üretim ve Laboratuvar Şube Müdürlüğü

0262 332 29 42

0262 322 65 02

gunesmutman@kocaeli.bel.tr

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

Asfalt Üretim ve Laboratuvar Şube Müdürlüğü

Alikahya Sanayi Caddesi’nde üstyapı yenileniyor

Tarih: 30 Eylül, 2019
a a a

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, kentte yol bakım, onarım ve yenileme çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda İzmit ilçesi Alikahya Mahallesi Sanayi Caddesinde, İSU tarafından yapılan altyapı çalışmaları nedeni ile bozulmalar meydana gelmişti. Altyapı çalışması sonrasında harekete geçen Fen İşleri Daire Başkanlığı, Sanayi Caddesi’nin 400 metrelik kısmında üstyapı çalışmasına başladı.

YOLUN KAZISI YAPILDI
İSU ekipleri Alikahya Mahallesi Sanayi Caddesi’nin 400 metrelik kısmında altyapı çalışmaları gerçekleştirdi. Altyapı çalışması sonrasında Fen İşleri Daire Başkanlığı ekipleri, çalışma yapılan bölgenin kazısını yaptı. Ekipler kazı çalışmasından sonra yola PMT ve asfalt serimi yapacak. Üstyapı çalışmaları ile yol daha konforlu ve modern hale gelecek.

KENT GENELİNDE DEVAM EDİYOR
Yol, köprülü kavşak ve üst geçit gibi ulaşım projelerini hayata geçirerek vatandaşların memnuniyetini kazanan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, yol bakım, onarım ve yenileme çalışmalarına devam ediyor. Fen İşler Daire Başkanlığı, il genelindeki yollarda yapılan altyapı ve normal nedenlerden dolayı oluşan bozulmalar nedeniyle yol yenileme çalışmaları gerçekleştiriyor. Yapılan çalışmalar ile vatandaşların memnuniyeti kazanılıyor.