Asfalt Üretim ve Laboratuvar Şube Müdürlüğü

0262 332 29 42

0262 322 65 02

gunesmutman@kocaeli.bel.tr

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

Asfalt Üretim ve Laboratuvar Şube Müdürlüğü

İzmit Sapakpınar köy yoluna neşter

Tarih: 19 Eylül, 2019
a a a

Ulaşımda birçok dev projeyi hayata geçiren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, şehir merkezlerinin yanı sıra köylerde de yol bakım, onarım ve yenileme çalışmaları gerçekleştiriyor. Doğal nedenlerden dolayı eskiyen ve bozulan İzmit ilçesi Sapakpınar Köyünün, Karaabdülbaki Köyüne bağlanan yolunda yol yenilemesi Fen İşleri Daire Başkanlığı tarafından yapıldı. Çalışmalarda yaklaşık bin 500 ton asfalt kullanıldı

BETON YOL ÜZERİNE ASFALT SERİLDİ
Büyükşehir Belediyesi köy yollarının sorunsuz ve daha modern bir şekilde olması için çalışmalarını sürdürüyor. Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı ekipleri, bu doğrultuda İzmit ilçesinde yer alan Sapakpınar köy yolunda zamanla eskiyen köy yoluna el attı. Bin 100 metrelik yolun daha konforlu hale getirilmesi için asfalt serimi gerçekleştirildi.

BİN 478 TON ASFALT KULLANILDI
Çalışmalar doğrultusunda bölge halkının sıklıkla kullandığı bin 100 metrelik yola, bin 155 metreküp beton döküldü. 7 metre genişliğinde inşa edilen yolda, bin 478 ton asfalt serimi yapıldı. Ayrıca yolun kenarlarına V kanal inşa edildi.

BÜYÜKŞEHİR’E TEŞEKKÜR
Köy yolunun asfaltlanması Sapakpınar ve Karaabdülbaki Köyü sakinlerinin memnuniyetini kazandı. Bölge halkı Büyükşehir Belediyesi’nin köylerde hayata geçirdiği çalışmalardan dolayı Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.