AFKOM Şube Müdürlüğü

0262 335 21 24

0262 335 21 25

arifkaraosmanoglu@kocaeli.bel.tr

Başkan’dan Gönüllü İtfaiyeciye sürpriz ziyaret

Tarih: 10 Eylül, 2018
a a a

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İtfaiyecilik mesleğinin kamuoyuna tanıtmak, yangın ve kurtarma konularında eğitilmiş gönüllüler oluşturmak, yangın ve afetlerle mücadelede halkımızın katkılarını sağlamak ve İtfaiye Dairesi Başkanlığında “Gönüllü İtfaiyecilik” yapmak isteyen vatandaşların teşviki için çok önemli adım attıklarını söyledi. Gebze ilçesinin Mollafenari köyünde gönüllü itfaiyecilerin hazır bir şekilde beklediği müfrezeyi ziyaret eden Karaosmanoğlu, “Gönüllü İtfaiyecilerimizin görev yerlerinden, kıyafetlerine, eğitimlerinden, sorumluluk alanlarına kadar her alanda gönüllülüğün sürmesi için üzerimize düşen görevi yerine getiriyoruz” açıklamasını yaptı.

“ÇOK DAHA KOLAY VE HIZLI MÜDAHALE ETME ŞANSIMIZ OLUYOR”
İtfaiyecilik mesleğinin gerektirdiği özveri ve sorumluluğa disiplin ile bağlanmış, görevini din, dil, ırk ayırımı gözetmeksizin zamanında ve eksiksiz yerine getiren gönüllü itfaiyecilerin topluma karşı büyük bir hizmet verdiğini dile getiren Başkan Karaosmanoğlu, Mollafenari müfrezesi ziyaretinde yaptığı açıklamada, “Kocaeli’nin şehir merkezleri gibi kırsal kesimleri olan bu bölgelerimizde gelişmeyi sürdürmektedir. Kent merkezinden uzak köylerimizde büyük müfrezeler kurmak yerine küçük müfrezelerle birlikte gönüllü itfaiyecilerimizle yangınlara donanımlı araçlarımızla çok daha kolay ve hızlı müdahale etme şansımız oluyor. Her yaştan insanımızı gönüllü itfaiyeci olarak yetiştirebiliyoruz. Çünkü onlar çok kutsal bir görev yapıyorlar” şeklinde konuştu.

“GÖNÜLLÜ İTFAİYECİLİĞİ ÇOK ÖNEMSİYORUZ”
“Kocaeli İtfaiye teşkilatında başarılı ve fedakâr gönüllü itfaiyeci arkadaşlarımız var” diyen Karaosmanoğlu, “Gönüllülerimizin her türlü araç ve gereç ihtiyaçlarını alarak onlara gereken tüm imkânları sağlıyoruz. Halkımız da bu çalışmadan büyük memnuniyet duyuyor. Gönüllü İtfaiyeciliği çok önemsiyoruz ve yaygınlaşmasının yanı sıra çoğalması için de gerekli adımları atıyoruz. Daha uzak köylerimize de traktörlerin arkasına takılan tankerlerle samanlık, çalı veya diğer farklı yangınlara müdahale ediyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım