Görme Engelli Judo’da Zirvenin Adı Kağıtspor

Tarih: 14 Şubat, 2018
a a a

Arşiv Niteliğindedir

Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonunun faaliyet takviminde yer alan Türkiye Görme Engelliler Judo Şampiyonası Denizli’de yapıldı. Pamukkale Üniversitesi Spor Salonu’nda gerçekleşen şampiyonada 30 ilden 212 sporcu tatami de kürsü için karşılaştı. Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor Kulübü Antrenörleri Gültekin Sevinç ve Abdülbaki Zorlu’nun beraberindeki 8 sporcu şampiyonada fırtına gibi esti.

GÖRME ENGELLİ JUDOCULAR’DAN AFRİN’E ASKER SELAMI
Büyükşehir Belediye Kağıtspor Kulübü’nün görme engelli judocuları, Afrin’de terör örgütlerine yönelik düzenlenen ‘Zeytin Dalı Harekatı’nı gerçekleştiren kahraman Türk Silahlı Kuvvetleri’ne kürsüden asker selamı durarak şampiyonluklarını Afrin’deki şehitlere armağan etti.

5 ALTIN VE 6 GÜMÜŞ MADALYA KAZANDILAR
Üç gün boyunca devam eden Şampiyonada Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor Kulübü beş altın ve altı gümüş madalya kazanarak büyük bir başarıya imza attı. Judocular elde ettikleri başarılı sonuçlar ile milli takım kadrosunda da yer almaya hak kazandı.

JUDOCULAR TAKIMLARDA BU YILDA ŞAMPİYON OLDU
Şampiyonanın son gününde yapılan Türkiye Görme Engelliler Şampiyonası Takımlar Müsabakalarında zorlu rakiplerini bir bir geçen Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor Kulübü Judocuları yarı finalde Manisa’lı rakiplerini 4-1, finalde Bursa Nilüfer Belediye Spor Kulübünü’de 4-1’lik skor ile yenerek bu yılda takımlarda Türkiye şampiyonu oldu.

Şampiyonada derece yapan mavi beyazlı sporcular;
Recep Çiftçi Büyükler 60 kilo’da Türkiye Şampiyonu
Serdar Aydın Büyükler 81 kilo’da Türkiye Şampiyonu
Alperen Tazegül Büyükler ve Gençler 90 kilo’da Türkiye Şampiyonu
Zeynep Çelik Büyükler 57 kilo’da Türkiye Şampiyonu
Lokman Artan Büyükler 66 kilo’da Türkiye İkincisi
Mert Dolar Büyükler 81 kilo’da Türkiye İkincisi
Mustafa Fil Gençler 55 kilo’da Türkiye İkincisi
Emrullah Toprakçı Gençler ve Ümitler 81 kilo’da Türkiye İkincisi
Alperen Tazegül Gençler 90 kilo’da Türkiye İkinci