Karaosmanoğlu, “Yaptığımız her eserde Cumhurbaşkanımızın imzası var”

Tarih: 13 Mayıs, 2018
a a a

Kocaeli’nde kültür-sanat etkinliklerinden konferanslara, seminerlerden kurslara ve cemiyetlere kadar pek çok alanda vatandaşlara hizmet veren kültür merkezlerine Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından bir yenisi daha eklendi. Kartepe Arslanbey Hasan Yılmaz Kültür Merkezi tanıtım programını katılan Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Büyükşehir Belediyesi olarak yaptığımız her eserde Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın imzası var” dedi.

“KALICI ESERLER VERMEYE GAYRET EDİYORUZ”
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından Kartepe Arslanbey bölgesine kazandırılan kültür merkezinin çok önemli bir ihtiyaca cevap vereceğini de dile getiren Karaosmanoğlu, “Kültür Merkezimiz 3 bin 190 metrekare arsa alanı üzerine kuruldu. Bu noktada bu yerin bulunması noktasında büyük gayret gösteren Kartepe Belediye Başkanımız Hüseyin Üzülmez’e çok teşekkür ediyorum” diyerek konuşmasını sürdürdü. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İlhan Bayram, Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Kocaman, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Altay, Fen İşleri Dairesi Başkanı Serkan Ihlamur, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanı Hasan Yılmaz ile çok sayıda vatandaşın katıldığı törende duygularını ifade etmeyi sürdüren Karaosmanoğlu, “Hayatın her alanında hizmet üretip, hemşerilerimizin yaşantısını kolaylaştırırken yarınlar için kalıcı eserler vermeye de gayret ediyoruz” vurgusu yaptı.

“AYNI ZAMANDA GELECEĞİ ŞEKİLLENDİREN MEKÂNLARDANDIR”
‘’Kalıcı eserler, sadece bugünlere değil, gelecek nesillere de hizmet ederler hatırlatması’’ da yapan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Kültür merkezleri, toplumların ortak kültür sermayesini paylaşmayı sağlayan, kültürel ve düşünsel birikimini koruyarak yarınlara taşımasına hizmet eden çok amaçlı kalıcı hizmetlerdendir. Kentimizde bu yapılara öncelik vererek çocuklarımızın, gençlerimizin ve kadınlarımızın yaşamlarına değer katmak için bu noktada büyük sorumluluklar alıyoruz. Bugünkü hayatı kolaylaştıran, güzelleştiren ve keyifli kılan kültür merkezleri, aynı zamanda geleceği şekillendiren mekânlardandır. Kartepe Arslanbey Hasan Yılmaz Kültür Merkezimiz hayırlı uğurlu olsun. Buradan bu program vesilesiyle de Arslanbey Belediyemizin kurucu başkanı olarak görev yapmış Hasan Yılmaz’ı bir kez daha rahmetle ve minnetle yad ediyorum” şeklinde konuştu.

“VAR GÜCÜYLE ÇALIŞTI, ÇALIŞMAYA DEVAM EDİYOR”
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde 16 yıldır kentin her karışına hizmet ettiklerini de belirten Başkan Karaosmanoğlu, “Allah ondan razı olsun. Milletimizin önüne geçti ve ülkemizin gelişmesi için var gücüyle çalıştı, çalışmaya devam ediyor. Yerel yönetimlerin önünü açan ve hizmetlerin ara vermeden devamı için genel yönetimin istikrar içerisinde olması gerekir. İşte Cumhurbaşkanımız, Bakanlarımız, milletvekillerimiz ve tüm kadrolarımız ülkemizin çağdaş medeniyet seviyesinin üstüne çıkması için her türlü çalışmayı sürdürmüştür. İnşallah 24 Haziran sonrası yeni dönem ülkemizin şahlanışına ve yükselişine vesile olacaktır” diyerek sözlerini tamamladı.

ÜZÜLMEZ, “TAM BİR CAZİBE MERKEZİ OLACAĞINA İNANIYORUM”
Arslanbey Hasan Yılmaz Kültür Merkezi’nin her türlü sosyal etkinliğe ev sahipliğini yapacağını dile getiren Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, Kültür merkezinde 5 sınıflık KO-MEK’te hizmet vereceğini, kadınlarımızın spor yapabilecekleri alanın da tahsis edildiğini konuşmasında ifade etti. Çocuklar ve gençler için çok aktif bir şekilde kullanılacak kültür merkezinin etkinlik merkezi olacağını dile getiren Üzülmez, “Hasan Yılmaz Kültür Merkezimizin yapımını gerçekleştiren Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımız İbrahim Karaosmanoğlu’na ve ekibine çok teşekkür ediyorum. 3 bin metrekare alana inşa edilen kültür merkezimiz bölgemiz için hayırlara vesile olsun. Bu güzel kültür merkezimizde, kültürel organizasyonların yanı sıra ayrıca konferans salonu ve KO-MEK’in kurs odaları da bulunuyor. Düğünler, konferanslar, tiyatro gösterileri ve seminerler gibi sosyal aktiviteler için bu yapı büyük avantaj sağlıyor. Öyle ki merkezin ayrı noktalarında farklı etkinlik yapmak da mümkün. Arslanbey Kültür Merkezi’nin bu üstün özellikleriyle tam bir cazibe merkezi olacağına inanıyorum. Bu güzel eser nedeniyle bütün emeği geçenlere bir kez daha teşekkür etmek istiyorum” diyerek sözlerini tamamladı. Tanıtım organizasyonu Başkan Karaosmanoğlu ve beraberindeki heyetin Kartepe Arslanbey Kültür Merkezi’ni gezmesinin ardından sona erdi.