Yağmuru da alıp Kitap Fuarı’na koştular

Tarih: 6 Mayıs, 2018
a a a

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin bu yıl onuncusunu düzenlediği Kitap Fuarı’nın kitap dostları için önemi bir kez daha ortaya çıktı. Cumartesi günü kapılarını açan Kocaeli Kitap Fuarı, ilk günden itibaren yoğun ilgi gördü. Her yaştan ve her görüşten vatandaşı biraraya getirmesi ile artık bir marka haline gelen Kocaeli Kitap Fuarı, kitap sevgisinin de en güzel görüntülerine sahne oldu. Vatandaşlar Pazar günkü yağmura aldırmadan ve adeta koşarak Kitap Fuarı’na geldi.

PUSETTE ÇOCUKLARIYLA, KOŞARAK FUARA GELDİLER
Pazar günü sabah saatlerinde başlayan yağmur kitap dostlarını etkilemedi. Genç, yaşlı ve her görüşten vatandaş hem söyleşileri dinlemek hem de kitapla buluşmak için Uluslararası Fuar Merkezi’ne geldi. Henüz yaşına girmemiş çocuklarıyla fuara gelen çiftler, yaşlı teyze ve amcalar ve gençler kitap fuarına akın etti.

SEVDİKLERİ YAZARLARLA BULUŞTULAR
Kocaelili kitapseverleri Kitap Fuarı’na çeken en önemli unsurlardan biri de sevdikleri yazarlarla buluşma fırsatı oldu. Pazar günü Kitap Fuarı’na konuk olan yazar, şair ve gazetecilerin söyleşileri bu kapsamda büyük ilgi gördü. Söyleşileri izleyen vatandaşlar daha sonra kitaplarını aldıkları yazarlara imza ettirme şansı da yakaladı.