Felç geçirdi, KO-MEK ile hastalığını yendi

Tarih: 12 Kasım, 2018
a a a

KO-MEK, kursiyerleriyle kurduğu sevgi bağı sayesinde birçok insanın hayatını olumlu yönde değiştirmeyi sürdürüyor. KO-MEK’te yeniden hayat bulanlardan biri de İstanbul’dan diksiyon kursuna gelen 72 yaşındaki Ayşe Köker oldu. Felce bağlı konuşma bozukluğu gibi önemli bir sağlık sorunu yaşayan Ayşe Hanım, hastalığını adeta KO-MEK ile yendi. Hocalarından ve kurs arkadaşlarından büyük destek gören Köker, “Konuşamıyordum, buraya ağlayarak geldim. Gözyaşımı sildiler ve hep yanımda oldular. Bu sevgi için minnettarım” dedi.

KO-MEK İÇİN İSTANBUL’DAN GELDİ
Ayşe Köker’in KO-MEK ile yolu yaklaşık üç sene önce kesişti. İstanbul’da yaşayan Ayşe Hanım geçirdiği felç sonucunda konuşma bozukluğu yaşamaya başladı. Hastalığı sırasında zor günler geçiren Ayşe Hanım bir arkadaşı vasıtasıyla Kocaeli’ndeki KO-MEK kurslarından haberdar oldu. Kendisini iyi hissettiği bir günde ise, İstanbul’dan kalkarak KO-MEK’i tanımak ve bilgi sahibi olmak için Kocaeli’ne geldi. Konuşma bozukluğu nedeniyle son derece üzgün olan Ayşe Hanım’ın hayatı KO-MEK’in kapısından girdiği andan itibaren tamamen değişti.

AĞLAYARAK GELDİM
Körfez KO-MEK Kurs Merkezi’ne gelişini anlatan Ayşe Hanım, “Konuşamıyordum. Kapıdan içeri girdiğimde ise ağlıyordum. Buradaki hocalarım ve yöneticilerim beni içeri alıp ilgilendiler. Sıcak bir aile ortamını hemen hissettim. O günden itibaren de hayatım değişti” dedi.

DİKSİYON DERSLERİ İLE BAŞARDI
Ayşe Hanım, Körfez Kurs Merkezi’nde diksiyon kursuna kayıt yaptırdığını ve eğitim aldığını anlattı. Kendisine gösterilen yakın ilgi ve dersler sayesinde konuşma bozukluğunda zaman içinde büyük düzelme kaydettiğini anlatan kursiyer, “İlgi, sevgi ve diksiyon dersleri sayesinde konuşma bozukluğumu yendim. Eskiden konuşamadığım için ağlıyordum. KO-MEK sayesinde artık konuşuyorum ve gülümsüyorum. Allah buradaki hocalarımdan ve yöneticilerimden razı olsun. Burada hayatım boyunca unutamayacağım insanlar tanıdım. Yaşadığım kentte böylesine güzel bir sevgi bulamadım. Bu sevgi için minnettarım” şeklinde konuştu.

BİLGİSİYAR VE DRAMA DERSLERİ ALDI
Ayşe Köker, diksiyon derslerinin ardından KO-MEK’te bilgisayar ve drama kurslarına katıldı. Halen drama derslerine devam eden Ayşe Hanım, sevginin bir insan üzerinde neler başarabileceğinin en güzel kanıtı olarak yaşamını sürdürüyor.