Dilipak “Hak merkezli bir medeniyet kurmalıyız”

Tarih: 13 Mayıs, 2018
a a a

Yeni Akit Gazetesi yazarı Abdurrahman Dilipak, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği 10. Kocaeli Kitap Fuarı’nın son gününde “Ülkemizde, bölgemizde ve dünyada yeni siyasal gelişmeler” konulu bir söyleşi gerçekleştirdi. Dilipak, yeni bir dünya düzeni kurulduğuna dikkat çekerek, “Biz ise bu dönemde mazlumla müttefik olacağız. Mazlumun dini, dili sorulmaz. Bizim Hak merkezli yeni bir medeniyet kurmamız gerekiyor” dedi.

ÇOCUKLARA NASIL BİR DÜNYA BIRAKIYORUZ?
Yahya Kaptan Salon’da gerçekleşen söyleşide Dilipak, her şeyiyle yeni bir dünya düzeni kurulduğuna dikkat çekti. 18 yaşındaki bir çocuğun evinin bir köşesine çekilip Merkez Bankası gibi para üretebildiğini söyleyen Dilipak, “Bitcoin türü para borsası var. 10 saniyede bilgiye internet üzerinden ulaşıyoruz. Böyle bir dünyada yaşıyorsak ve bunların nasıl olduğunun farkında değilsek, çocuklarımıza nasıl bir dünya bıraktığımıza dikkat etmeliyiz” dedi.

MUZLUMDAN YANA ZALİME KARŞI
Abdurrahman Dilipak, yeni kurulan dünya düzeni içinde yapılması gereken önemli görevler olduğunu söyledi. “Bir yüzyılda bir imparatorluğu kaybettik ve nasıl kaybettiğimiz bilmiyoruz” diyen Dilipak, “O nedenle dikkatli olmalıyız.
Herkesin inandığı gibi yaşayacağı, insan haklarına saygılı bir dünyayı nasıl inşaa edeceğiz bunu düşünmeliyiz. Sadece Müslümanların yaşayacağı bir dünyayı kurmaya kalkarsak bu Dünya Savaşı’nın fitilini ateşler. Biz Müslümanız. Alemlere rahmet olarak gönderilen bir peygamberin ümmetiyiz. Haksızlık kimden gelirse gelsin mazlumdan yana zalime karşı duracağız” dedi.

MAZLUMLA MÜTTEFİK OLACAĞIZ
Dilipak bu çerçevede mazlumla müttefik olunması gerektiğini kaydetti. Mazlumun da dini ve dilinin sorulamayacağına vurgu yapan Dilipak, “Bize düşman olmayan herkesle ittifaklar gerçekleştireceğiz. Medeniyet Medine kelimesinden gelir. Birlikte yaşama iradesini ifade eder. Katılımcı, şeffaf olacaktır. İnsan merkezli değil hak merkezli olacaktır. Bizim Hak merkezli yeni bir medeniyet kurmamız gerekiyor” dedi. Yeni Akit Gazetesi Yazarı Dilipak söyleşinin ardından Kitap Fuarı’ndaki imza standında okurları için kitaplarını imzaladı.