Bilim Merkezi ve Kâğıt Müzesi yaz programı belli oldu

Tarih: 18 Haziran, 2018
a a a

Kocaeli Bilim Merkezi ve Seka Kağıt Müzesi’nde güz döneminde olduğu gibi, yaz döneminde de faaliyetlerine devam ediyor. Bilim Merkezi ve Seka Kâğıt Müzesi yaz tatili boyunca birçok atölye, eğitim kursları ve benzeri etkinliklere ev sahipliği yapacak. Dop dolu geçecek yaz etkinliklerinin programı belli oldu.

BİLİM MERKEZİ YAZ PROGRAMI
Bilim Merkezi eğitim öğretim döneminde yapılan etkinliklerle çocuklara bilimi sevdiriyor. Yaz döneminde de devam edilecek etkinliklerde Bilim Atölyeleri Yaz Akademisi, Sanayi 4.0 Mucit Dünyası Yaz Akademisi ve Gökyüzü Gözlem Şenliği ana başlıkları altında birçok farklı etkinlikler yapılacak. Kocaeli Bilim Merkezi Atölye alanında yapılacak olan etkinliklere katılımcı sayısı 240 kişi olacak. Etkinliklere 6-13 yaş arasındaki çocuklar katılabilecek.

SEKA KAĞIT MÜZESİ
Tarihin bir çok anısını günümüze taşıyan Seka Kağıt Müzesi de yaz dönemini dolu dolu geçirecek. Yaz akademisi çerçevesinde Ahşap, Krigami, Hama Boncuk, Makedo ve Keçe gibi birçok atölye etkinliği yapılacak. Hafta içi her gün devam edecek etkinliklere, 6-10 yaş arasındaki 320 kişi katılabilecek.