Yenen Dünya Şampiyonu oldu

Tarih: 14 Ekim, 2011
a a a

Arşiv Niteliğindedir

Malezya’nın Maleka kentinde başlayan 7. Dünya Gençler ve Ümitler Karate Şampiyonası’nda Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor şampiyonaya ismini yazdırdı. Milli takım kadrosunda yer alan Tuba Yenen rakiplerini adeta dize getirdi. Biri Dünya olmak üzere, üç kez de Avrupa Şampiyonu olan Tuba Yenen rakiplerini yenerek ikinci kez Dünya Şampiyonu oldu.

ZORLU RAKİPLERİ GEÇTİ

Türkiye çapında sayısız Türkiye şampiyonluğu bulunan, Üç kez Avrupa Şampiyonu olan ve bir kez de Dünya Şampiyonu olan milli karateci İzmitli Tuba Yenen bir kez daha kumitede 21 Yaş altında Dünya şampiyonu oldu. Turnuvanın ilk gününde Zorlu rakiplerini tek tek geçerek finale kalan Yenen, finalde de güçlü rakibini yenerek Dünya şampiyonluğuna ikinci kez kavuştu. Yenen, Malezya’da bulunan Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor’un antrenörü Timur Doğan’a sarılarak şampiyonluğunu kutladı.

TOKCAN, CUMARTESİ GÜNÜ

Tuba’nın elde ettiği bu başarı Milli takım ve kulüp düzeyinde büyük sevinç yarattı. Öte yandan milli takımımız şampiyonda toplamda dört altın bir gümüş olmak üzere toplam beş madalya kazandı. Turnuvada yer alan bir başka Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor’lu sporcu olan Umay Tokcan ise Ümitler kategorisinde yarın (15 Ekim Cumartesi) tatamiye çıkacağı açıklandı. Tokcan’ın da şampiyonda derece yapmasına kesin gözüyle bakılıyor.

BAŞKAN KARAOSMANOĞLU TELEFONLA ARADI

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ve Kulüp Başkanı Fahrettin Kandemir, Dünya Şampiyonu Tuba Yenen’i telefonla arayarak tebrik etti. Kandemir yaptığı açıklamada, “Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor’un alt yapısından yetişen ve Kocaelili bir kızımızın ulusal düzeyde böyle bir başarıyı sağlamış olması bizleri gerçekten çok mutlu etti. Bu başarı sayın Başkanımız İbrahim Karaosmanoğlu’nun spora verdiği destekler sayesinde olmuştur” dedi.

ALT YAPIYA ÖNEM VERİYORUZ

Kandemir sözlerine şöyle devam etti: “Bugün birçok branşta Dünya, Avrupa ve Türkiye’de sayısız dereceler elde eden sporcularımızla, kentimizin adını başarılı bir şekilde tüm Dünya’ya duyuruyoruz. Başkanımızın bizlere verdiği destekle bunu sürdürmeye devam edeceğiz. Şu an bu başarılarımızı diğer illerdeki bir çok kulüp gıptayla bakmaktadır. Bu başarılarımız alt yapıya verdiğimiz destekle ilerleyen yıllarda artarak devam edecektir. Amacımız Kocaeli ve Türk sporuna sağlıklı başarılı bireyler yetiştirmektir. Bu bağlamda, Dünya şampiyonu olan ve göğsümüzü kabartan Tuba Yenen kızımızı bir kez daha kutluyorum”