Vatandaşlar büyükşehir yöneticileriyle bir araya geliyor

Tarih: 27 Mart, 2019
a a a

Arşiv Niteliğindedir

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, kent yönetiminin en önemli unsuru olan vatandaşlar ile birebir görüşüyor. ‘Vatandaş Buluşmaları’, ‘Ramazan Programları’ ve ‘Köy Ziyaretleri’ formatlarının ardından Gez Gör projesini de kapsayan yeni format ile belediye yöneticilerini vatandaşlar ile buluşturuyor. Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü binasında yapılan buluşmada vatandaşların şikayet ve istekleri kayıt altına alınıyor.

İLK AĞIZDAN BİLGİLENDİRİLİYOR
Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı’nca yapılan çalışmalar vatandaşı kent yöneticileri ile buluşturuyor. Bu kapsamda daha önce yapılan Ramazan Programları formatında 972 buluşma, Köy Ziyaretleri formatında 241 buluşma gerçekleştirilip vatandaşlar ilk ağızdan bilgilendirilerek, onların talep ve önerileri dinlendi.

BULUŞMA İÇİN YENİ FORMAT
2019 yılı itibariyle Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü, yeni bir format başlattı. Vatandaş buluşmaları bu kez Gez Gör turları ile birleştirildi. Gez Gör programına katılarak Kocaeli’nin tarihi ve kültürel güzelliklerini gezen vatandaşlar Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü binasında ağırlanıyor. Yöneticiler ile buluşan vatandaşlar şikayet, talep ve düşünlerini iletebiliyor.

705 VATANDAŞ YÖNETİCİLER İLE BULUŞTU
Projenin başlatıldığı ilk günden bugüne geçen 3 aylık süreçte 26 program gerçekleştirildi. Toplamda 705 vatandaş Büyükşehir yöneticileri ile buluştu. Programlara 150’den fazla yönetici katıldı. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin birçok yatırımını kaynağından öğrenen vatandaşların talepleri de çağrı operatörleri tarafından kayda alındı.

YÜZ YÜZE İLETİŞİM
Yöneticiler ve vatandaşlar programlardan sonra memnuniyetlerini dile getirirken, devamını beklediklerini ifade etti. Yöneticiler ve vatandaşlar arasındaki kaynaşmayı sağlayan projede yüz yüze iletişimin önemi de vurgulanıyor. Vatandaştan gelen yoğun talep doğrultusunda programların devam etmesi bekleniyor.