Tuncel Kandıra’da çiftçilerle buluştu

Tarih: 6 Eylül, 2012
a a a

Arşiv Niteliğindedir

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Oya Tuncel, Kandıra Belediyesi ve diğer kamu kurumlarının beraber organize ettiği 2. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Harmansonu Panayırına katıldı.

ÇALIŞMALAR HAKKINDA BİLGİLER ALDI

Kandıra programı çerçevesinde Kandıra Belediye Başkanı Cengiz Kan’ı makamında ziyaret eden Başkan Vekili Oya Tuncel, ilçede yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Daha sonra tören alanına geçilirken Başkan Vekili Tuncel ve Başkan Kan’a Kocaeli İl Tarım Müdürü Abdullah Öztürk, Kandıra Emniyet Müdürü Yücel Başaran, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Danışmanı Nermin Tol, AK Parti İl yönetim kurulu üyesi Recep Yıldız ve AK Parti İlçe Başkanı Erdinç Şentürk de eşlik ettiler.

KÖYLERİMİZE ZİRAAT MÜHENDİSİ VE VETERİNER

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Oya Tuncel, 2. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Harmansonu Panayırı’nda katılımcılara seslendi. Köylere yapılan hizmetlerden bahsederek vatandaşlara bilgiler veren Başkan Vekili Oya Tuncel, “Modern bir görünüm kazanan köylerimiz Kocaeli’nin hedefine bir adım daha yaklaştığının göstergesidir. Her bir köyümüze veteriner ve ziraat mühendisi gönderiyoruz. Bugün köylerimizde ziraat mühendislerimiz, çiftçilerimize modern tarım yöntemlerini, zararlılarla mücadeleyi; veterinerlerimiz, sağlıklı ve verimli hayvancılığı uygulamalı olarak anlatıyorlar” dedi.

ÇİFTÇİMİZİN ALINTERİ HİÇBİR ŞEYLE ÖLÇÜLEMEZ

Başkan Vekili Tuncel, “Milletin gerçek efendisi olan çiftçimizin, mukaddes alın teriyle ıslanmış, bu güzel vatanın topraklarını işleyen, ondan değer üreten, çiftçimizin alın teri hiçbir şeyle ölçülemez. Zira alın terinin karşılığı ancak hürmetle takdir edilebilir” şeklinde konuştu.

KANDIRALI ÇİFTÇİLERLE YAKINDAN İLGİLENDİ

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Oya Tuncel, Panayırının açılış kurdelesinin kesilmesinin hemen ardından kurulan stantları gezerek çiftçilerle sohbet etti. Çiftçilerle yakından ilgilenen Başkan Vekili Tuncel, stantlarda satılan ürünlerden de almayı ihmal etmedi. Kandıra Halk Eğitim Merkezinde yapılan ürünlerden alan Başkan Vekili Oya Tuncel, ücretini peşin olarak kendisi ödedi.

EN GÜZEL YOĞURT YARIŞMASI YAPILDI

Panayır alanında birçok katılımcıyla da sohbet ederek üretilen ürünler ve tarım araçları hakkında bilgi alan Başkan Vekili Oya Tuncel, çiftçi kadınlara özel ilgi gösterdi. Panayırda ayrıca En Güzel Yoğurt yarışması da yapıldı. Yarışmada birinci olan Kandıra’nın Sarnıçlar köyünden Hayriye Uslu’ya hediyesini Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Oya Tuncel verdi.