Minibüsçüler de Kent Kart istedi

Tarih: 28 Aralık, 2007
a a a

Arşiv Niteliğindedir

Kocaeli Minibüs ve Otobüsçüler Kooperatifi`nin yeni yönetimi, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu`nu makamında ziyaret etti. Ziyarette konuşan kooperatif başkanı Mustafa Kurt, Kent Kartı kendilerinin de çok istediğini söyledi.

“HAVUZ SİSTEMİNE GEÇİN”
Şehir içi ulaşımla ilgili çeşitli değerlendirmelerde bulunan Başkan İbrahim Karaosmanoğlu, bu konudaki sorunları çözmeye kararlı olduklarını, kaliteli hizmetten asla ödün vermeyeceklerini ifade etti. Bu amaçla toplu taşıma aracı sürücülerini eğitmeye başladıklarını hatırlatan Karaosmanoğlu, kooperatif yöneticilerine bazı tavsiyelerde bulundu. Karaosmanoğlu, “Araçların çalışması konusunda havuz sistemine geçin. Havuz kazancınızı artıracaktır. Ayrıca biz otobüslerimizde Kent Kart`a geçtik. Şoför ile para arasındaki ilişkiyi kesiyoruz. Böyle daha doğru ve faydalı. Bakın kazancımız arttı. Siz de bu sisteme geçin” şeklinde konuştu.

“ALT YAPIYA DEVAM”
Ziyarette kentte gerçekleştirdikleri diğer çalışmaları da özetleyen Başkan Karaosmanoğlu, alt yapı yatırımlarına birkaç yıl daha devam etmek zorunda olduklarını ifade ederek, “Daha yapılacak çok işimiz var. Kentimizde zamanında hesaplı, ölçülü işler yapılmadığından bugün bu sıkıntılarla karşı karşıyayız. Her yağmur yağdığında İzmit`i sel alırdı. Bakın iki yılda elde ettiğimiz sonuç ortada. Yağmur suyu kolektör hatlarını tüm kente ağ gibi öreceğiz” dedi.

TEK ÇATI ALTINDA
Kooperatif başkanı Mustafa Kurt ise sorunları çözmek için gayret gösterdiklerini ifade ettikten sonra, “Haksız rekabet aradan kalksın istiyoruz. Bizim önerimiz 3 kooperatifin referandum yaparak tek çatı altında toplanması. Ben bu konuda sizin de katkılarınızı bekliyorum” dedi. Kurt ayrıca Kent Kartı kendilerinin de çok istediğini, bu sistemin vatandaşlara büyük kolaylık ve ucuzluk getirdiğini kaydetti.
Ziyarette kooperatif yönetim kurulu üyeleri Hakkı Yıldırım, Suddin Uğurlu, Sadık Yıldırım ve Murat Sarıkaya ile Minibüsçüler Odası Başkanı Yüksel Kılıç da hazır bulundu.