Minderde Büyükşehir birinci

Tarih: 28 Aralık, 2007
a a a

Arşiv Niteliğindedir

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen minikler güreş turnuvasının sonuçları belli oldu. İlimizden 5 takımın katıldığı turnuvada, 16 birincilik elde eden Büyükşehir Kağıtspor şampiyonluğu elde etti.

204 PUAN ALDILAR
Yaşları 12 ile 15 arasında değişen sporcuların mücadele ettiği güreş turnuvasına, Büyükşehir Kağıtspor, Gölcük Belediyesi, Karamürsel Gençlik ve Spor, Karamürsel Barbaros ve Yuvacık Belediyesi takımlarından yaklaşık 200 sporcu katıldı. Atatürk Spor Salonu`nda düzenlenen turnuvada Büyükşehir Kağıtspor güreşçileri 204 puanla birinci, Gölcük Belediyesi 130 puanla ikinci, Karamürsel Gençlik ve Spor 61 puanla üçüncü, Yuvacık Belediyesi 41 puanla dördüncü, Gölcük Belediyesi 25 puanla beşinci ve Karamürsel Barbaros takımı da 18 puanla altıncı oldu.

İLİMİZİ TEMSİL EDECEKLER
Kocaeli Güreş İl Temsilcisi Ziya Ürük ve güreş hakemlerinden Gürcan Kırcı, Erdinç Türkoğlu, Fikret Akdar, Adnan Şahinkaya, Alpay İnce, Hüseyin Yılmaz, Şenay Güngör, Mustafa Güngör, Ümit Akman ve Mehmet Atademir tarafından yönetilen turnuva sonrasında kilolarında birinci olan sporcular ilimizi temsil etme hakkını elde etti. Bu sporculardan 12-13 yaş grubunda olanlar 19-21 Mayıs tarihlerinde Manisa`da, 14-15 yaş grubu ise 5-7 Mayıs`ta Uşak, 26-28 Mayıs`ta da Burdur`da yapılacak şampiyonalara katılacak.

29 MADALYA, 26 BİRİNCİLİK
Turnuvaya yaklaşık 80 sporcusuyla katılan Büyükşehir Kağıtspor`da 29 sporcu madalya almaya hak kazanırken, 16 güreşçi birincilik kürsüsüne çıkmayı başardı. İlimizi 16 sporcusuyla temsil edecek olan Büyükşehir Kağıtspor Güreş takımının antrenörleri Yusuf Yüksel, Gürcan Kırlı ve Gebze Şubesi antrenörü Mükrem Kızılkaya, ilimizi temsil etme hakkını kazanan sporcuların Kocaeli`ni en iyi şekilde temsil edeceklerine inandıklarını belirtti.

12-13 YAŞ GRUBU
26 Kg
1. Harun Baki (Büyükşehir Kağıt)
2. Eren Tüysüz (Büyükşehir Kağıt)
3. Burak Ulutaş (Büyükşehir Kağıt)

29 Kg
1. Cemal Tüysüz (Büyükşehir Kağıt)
2. Osman Fındız (Büyükşehir Kağıt)
3. Habib Kulaksız (Büyükşehir Kağıt)

32 Kg
1. Emre Tatlı (Gölcük Belediye)
2. Gökhan Güneş (Büyükşehir Kağıt)
3. Emre Kulaksız (Büyükşehir Kağıt)

35 Kg
1. Eyüp Yayla (Büyükşehir Kağıt)
2. Cihan Uçan (Karamürsel Gençlik )
3. Bilal Pehlivanoğlu (Gölcük Belediye)

38 Kg
1. Bünyamin Şiner (Büyükşehir Kağıt)
2. Necdet Gürel (Gölcük Belediye)
3. Halil Kadıoğlu (Büyükşehir Kağıt)

42 Kg
1. Ramazan Köse (Büyükşehir Kağıt)
2. Muhammet Polat (Büyükşehir Kağıt)
3. Muhammet Yurttaş (Büyükşehir Kağıt)

47 Kg
1. Ertuğrul Serim (Büyükşehir Kağıt)
2. Hüseyin Karaaslan (Yuvacık Belediye)
3. İbrahim Ayar (Büyükşehir Kağıt)

53 Kg
1. Umur İzmir (Barborosspor)
2. Mehmet Fidanoğlu (Gölcük Belediye)
3. Zeki Minyes (Büyükşehir Kağıt)

59 Kg
1. Coşkun Yavuz (Büyükşehir Kağıt)
2. Kemal Yüksel (Gölcük Belediye)

66 Kg
1. Nebi Kaya (Büyükşehir Kağıt)

75 Kg
1. Kerem Göcük (Büyükşehir Kağıt)
2. Murat Şirinoğlu (Gölcük Belediye)

14-15 YAŞ GRUBU
32 Kg
1. Burak Emre Türk (Gölcük Belediye)
2. Habib Kulaksız (Büyükşehir Kağıt)
3. Miraç Bıyık (Büyükşehir Kağıt)

35 Kg
1. Eyüp Yayla (Büyükşehir Kağıt)
2. Eser Özgür (Şekerpınar)
3. Ömer Acemli (Gölcük Belediye

38 Kg
1. Bünyamin Siner (Büyükşehir Kağıt)
2. Esat Bulut (Büyükşehir Kağıt)
3. Ceyhun Bayrak (Yuvacık Belediye)

42 Kg
1. Serhat Yılmaz (Karamürsel Gençlik)
2. Ramazan Köse (Büyükşehir Kağıt)
3. Selcuk Aksa (Büyükşehir Kağıt)

47 Kg
1. Özgür Baştürk (Büyükşehir Kağıt)
2. Ahmet Değer (Gölcük Belediye)
3. Serhat Fidan (Karamürsel Gençlik)

53 Kg
1. Yalçın Üstbaş (Karamürsel Gençlik)
2. Fatih Akgüneş (Büyükşehir Kağıt)
3. Tansu Gemici (Büyükşehir Kağıt)

59 Kg
1. Hüseyin Arda (Büyükşehir Kağıt)
2. Uğur Taşdemir (Gölcük Belediye)
3. Mahmut Doğan (Şekerpınar)

66 Kg
1. Enes Sarın (Büyükşehir Kağıt)
2. İsmail Değer (Gölcük Belediye)
3. Muhammet Karaaslan (Yuvacık Belediye)

73 Kg
1. Kerem Göçük (Büyükşehir Kağıt)
2. Ünal Karadaş (Büyükşehir Kağıt)
3. Abdülsamet Atey (Gölcük Belediye)

85 Kg
1. Fatih Serim (Büyükşehir Kağıt)
2. Hamza Özkaradeniz (Büyükşehir Kağıt)
3. Yıldırım Zengin (Gölcük Belediye)