Milli Takıma 4 atletimizi verdik

Tarih: 28 Aralık, 2007
a a a

Arşiv Niteliğindedir

İstanbul´da yapılan Uluslararası Ömer Besim Koşusunu ön sıralarda bitiren Büyükşehir Kağıtsporlu atletizmciler, başarılarına bir yenisini daha ekledi. Üst üste başarılı sonuçlara imza atan Büyükşehirli 4 sporcu, Avrupa Şampiyonası öncesinde Atletizm Milli Takımına seçildi.

SELAHATTİN SELÇUK 1. ABDİL CEYLAN 3.
Son günlerde önemli başarılara imza atan ve kısa bir süre önce Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu tarafından kabul edilen Büyükşehir Kağıtsporlu atletler, bu başarılarına bir yenisini daha ekledi. Atletizm Federasyonu tarafından Vestel´in sponsorluğunda İstanbul Zeytinburnu Kazlıçeşme Parkurunda yapılan Uluslar arası Ömer Besim Koşusuna, yerli yabancı çok sayıda atlet katıldı. Büyük erkeklerin 10 bin metre koştuğu parkuru, 29 dakika 46 saniyede tamamlayan Kağıtsporlu Selahattin Selçuk 1. oldu. Aynı parkuru 30 dakika 4 saniyede koşan bir bir diğer Büyükşehirli sporcu Abdil Ceylan ise yarışmayı 3. sırada tamamlayarak milli takıma seçildi.

23 YAŞ ALTINDA FATİH BİLGİÇ VE MEHMET ÇAĞLAYAN
Türkiye´nin yanı sıra 8 ülkeden yaklaşık 250 sporcunun koştuğu yarışmanın 23 yaş altı erkekler kategorisinde, Büyükşehirli Fatih Bilgiç ikinci, Mehmet Çağlayan ise üçüncü sırada yarışı tamamlayarak milli takım vizesi alan diğer sporcularımız arasına ismini yazdırdı.

MİLLİ TAKIM İTALYA YOLCUSU
Yarışlar sonrasında dereceye giren Türk sporcular, 10 Aralık tarihinde İtalya´nın Lignano kentinde yapılacak olan Avrupa Şampiyonasında ülkemizi temsil edecek. Büyükşehirli bu 4 sporcumuz da, milli takımın İtalya´daki en büyük umudu olacak.