Kulaçlar Değirmendere’de atıldı

Tarih: 4 Ağustos, 2018
a a a

Arşiv Niteliğindedir

13. Gölcük Değirmendere Ulusal Açık Su Türkiye Yüzme Şampiyonası Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Gölcük Belediyesi, Türkiye Yüzme Federasyonu Kocaeli İl Temsilciliği ve
GHSİM Kocaeli İl Müdürlüğü işbirliği ile Değirmendere Çınarlık Meydanı sahilinde gerçekleştirildi. 10 ayrı yaş kategorisinde derece yapan sporculara madalya ve nakdi ödül takdim edildi.

STARTI BİLGİ VERDİ
13. Ulusal Açık Su Yüzme Şampiyonası’nda masterlar bay ve bayan kategorilerinin başlama startını Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Ali Bilgi, verdi. Verilen startın ardından sporcular kategorilerinde en iyi derecelere ulaşmak için Körfez’in mavi sularında mücadele etti.

GENİŞ KATILIM OLDU
Şampiyonanın ödül töreni ise Değirmendere Vapur İskelesi önünde gerçekleşti. Ödül törenine Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Ali Bilgi’nin yanı sıra Gölcük Kaymakamı Mustafa Altıntaş, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Gençlik ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar, Büyükşehir Belediyesi Spor Şube Müdürü Ziyaülhak Sarıgül, Değirmendere halkı, sporcular ve aileleri eşlik etti.

KAYMAKAM ALTINTAŞ TEŞEKKÜR ETTİ
10 ayrı kategoride gerçekleşen şampiyonanın madalya takdim töreni öncesi açılış konuşmasını gerçekleştiren Gölcük Kaymakamı Mustafa Altıntaş, şampiyonanın düzenlenmesinde emeği geçen başta Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Gölcük Belediyesi olmak üzere tüm kurumlara ve şampiyonaya katılan sporculara teşekkür etti.

BAHTLARI OLİMPİYAT OLSUN
Altıntaş’ın ardından konuşan Gençlik ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar, “Bu sporu yıllardır gerçekleştiren ve her zaman sporun ve sporcunun yanında olan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Gölcük Belediyesi Türk sporuna büyük hizmet sunmaya devam ediyor.
Organizasyonun gerçekleşmesinde emeği geçen herkesi kutluyorum. Tüm sporcularımızın yolu açık, bahtları olimpiyat olsun” ifadelerine yer verdi.

EL ELE VEREREK ÇALIŞIYORUZ
Ödül töreninde konuşan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Ali Bilgi ise, “Büyükşehir olarak birçok proje ve organizasyonu başta ilçe belediyelerimiz olmak üzere tüm kurumlarımızla el ele vererek birlikte gerçekleştiriyoruz. Körfezimizin en güzel yerlerinden biri olan Değirmendere Sahilimizde bugün yüzme şampiyonamızı gerçekleştirdik. Sıcak havaya rağmen bu anlamlı organizasyonu takip eden sporseverlere ve sporcularımıza teşekkür ediyorum. Tüm katılımcılarımıza Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun selamlarını iletiyorum” şeklinde konuştu.

SÜRDÜRMEYE DEVAM EDECEĞİZ
Son olarak ödül töreninde konuşan Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, “2004 yılında Büyükşehir olmamız ile birlikte başta Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımız İbrahim Karaosmanoğlu’nun ortaya koyduğu samimi irade sonucunda denizimiz bugünkü haline kavuştu. 340 sporcumuz bugün burada yüzdü. Bizlerde böyle güzel organizasyonu kollektif çalışmalarımız ile sürdürmeye devam edeceğiz. Bu vesileyle bu organizasyonumuza emek veren başta Kocaeli Büyükşehir Belediyesi olmak üzere tüm kurumlarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

10 KATEGORİDE DÜZENLENDİ
Değirmendere Sahili’nde gerçekleşen şampiyona 10 ayrı kategoride düzenlendi. Yarışlara, 12 ile 66 yaş arasında yüzücüler katıldı.

MADALYALARINI ALDILAR
Tüm kategorilerde yarışların bitmesinin ardından madalya törenine geçildi. Dereceye giren yüzücülere Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Ali Bilgi ve protokol üyelerinin elinden madalyalarını aldı. Ayrıca tüm kategorilerde bay-bayan gruplarında birinci olanlara500 ile 250 TL arasında, ikinci olanlara 300 ile 150 TL arasında, üçüncü olanlara ise 200 ile 100 TL arasında nakdi ödül verildi. Ayrıca yarışa katılan tüm sporculara tişört ve bone hediye edildi.

Yarışlarda dereceye giren sporcular ise şöyle:

BAY 3000 metre
12 YAŞ
ALP EREN BAKKURT
KAYRA ÇETİNKAYA
BERA KAYRA ÇETİNKAYA
13-14
BATUHAN FİLİZ
EMRE AYGÜN
DEMİR BALKIR
15-16
ÇAĞATAY ALPER ÜSTÜNAL
BATUHAN ECRİN PINAR
ERAY ATMACA
17-18
MERT ALİ SATIR
SERHAT MEHMETALİOĞLU
TÜRKAY AKDA
19-24
HAKAN SOFUOĞLU
İBRAHİM EFE ÜSTÜN
HAKAN MURATŞAHİN


1500 metre
25-35
EMRE ÖZTÜRK
MÜCAHİT SUNAR
OLCAY BATU COŞKUNER
36-45
GÖKHAN ÖZ
FARUK ILGÜY
HAKAN IŞILDAR
46-55
ABDULSELAM ÇALKAN
ERCE ERECE
EMRE SEVEN
56-65
MUSTAFA AYDOĞDU
ERDİN ONAT
SALİM KARAOĞLU
66+
OSMAN FERİDUN BAYKAL
LEVENT GÖKİRİ
ERSİN YALÇIN YAZICIOĞLU


BAYAN 3000 metre
12 YAŞ
BERİL CEREN ÖZTÜRK
SELİS BAYRAM
ZEYNEP ESRA ERDOĞAN
13-14
AZRA BEGÜM UMUT
AZRA AKSU
AZRA İKRAM
15-16
ASLI ATASOY
NURCAN YILDIZ
ADA SUDE KORKMAZ
17-18
ZELİHA KESER
MİRAY AKGÜN
SUDE AHIN
19-24
NİLAY ERKAL
BUSE NUR TÜRKOĞLU

1500 metre
25-35
AYŞE UZUN
36-45
1. PERVİN ANBARCILAR
2. CANAN ÖZER
46-55
SEVİNÇ KURTİÇ
NALAN EREMETLİOĞLU