Karamürsel’e itfaiye müfreze binası

Tarih: 6 Şubat, 2018
a a a

Arşiv Niteliğindedir

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiyenin daha sağlıklı görev yapabilmesi için yenilikler yapıyor. İtfaiye’nin görevde kullandığı araçları çağın gereklerine göre yenileyen Büyükşehir Belediyesi olası olaylarda can ve mal kaybını en aza indirmeyi hedefliyor. Büyükşehir Belediyesi bu amaçla İtfaiyeye yeni müfreze binaları da kazandırıyor.

3 KATLI
Geçtiğimiz ay İzmit Terminal Müfreze Binası için ihaleye çıkan Büyükşehir Belediyesi bir müfreze binası da Karamürsel’e yapacak. 3 katlı olacak yapı bin 800 metrekare inşaat alanına sahip olacak. Bina bodrum, zemin ve bir kat şeklinde yapılacak. Karamürsel İtfaiyesi Yeni Müfreze Binası 5 araç kapasitesine sahip olacak.

BİNA BÖLÜMLERİ
Binanın bodrum katında; eğitim salonu, mescit, şadırvan, nomeks- çamaşır odası, su deposu, ısıtma merkezi yer alacak. Zemin katında; garaj, idare birimleri, kütüphane, dinlenme salonu, yemekhane, mutfak bulunurken birinci katta yatakhaneler ve spor salonu oluşturulacak.

8 FİRMA TEKLİF VERDİ
Müfreze binasını yapımı için ihale 5 Şubat Büyükşehir Belediyesi İhale Salonu’nda gerçekleştirildi. İhaleye 8 firma teklif verdi. En düşük teklifi 2 milyon 957 bin TL ile Bülent Tekin + Ayyıldız İnş. verirken, en yüksek teklifi 3 milyon 972 bin TL ile Mehmet Muhlis Hasar-3B İnş. verdi.

FİRMA

TEKLİF

Bülent Tekin + Ayyıldız İnş.

2 milyon 957 bin TL

Perge İnş

3 milyon 55 bin TL

Sabri Tacar

3 milyon 254 bin TL

Özgür Modern İnş.

3 milyon 388 bin TL

Atlasbk İnş.

3 milyon 591 bin TL

T-İ Yapı İnş.

3 milyon 779 bin TL

Metafor İnş.

3 milyon 917 bin TL

Mehmet Muhlis Hasar – 3B İnş.

3 milyon 972 bin TL