Kandemir yeniden başkan

Tarih: 28 Aralık, 2007
a a a

Arşiv Niteliğindedir

Türkiye Buz Pateni Federasyonu 1. Olagan Genel Kurulu, önceki gün Ankara Belpa Buz Pateni Salonu´nda gerçekleşti. Üç adayın başkanlık için yarıştığı seçimlerde Oğuz Pervan 57, Fahrettin Kandemir aldığı 65 oyla, Buz Pateni Federasyonu´nun yeniden başkanı oldu. Oya Şen ise bir oy aldı.

BAZ PATENİ´NDE KOCAELİ FARKI
Buz Hokeyi ve Buz Pateni Federasyonlarının ayrılmasıyla birlikte geçici olarak başkanlık görevini üstlenen Büyükşehir Kağıtspor Kulübü eski Başkanı Fahrettin Kandemir, cuma günü yapılan seçimlerde kongre üyelerinin çoğunluğunun güvenini alarak, yeniden başkan seçildi. Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay´ın da katıldığı seçimlerde, 135 Buz Pateni delegesinden 123 kişi oy kullandı. Başkanlık için aday olan Oya Şen bu oylardan sadece 1 tanesini alırken, diğer aday Oğuz Pervan ise 57 oy alarak seçime heyecan kattı. Üç sandık üzerinden yapılan oylamada, son sandığa 2 oy fark ile önde giren Fahrettin Kandemir, üçüncü sandıkta 6 oy daha fazla alarak farkı 8´e çıkardı. Toplam 65 oy alan Kandemir, Türkiye Buz Pateni 1. Olağan Genel Kurulu´ndan zaferle çıkarak, yeniden başkan oldu.

KANDEMİR TEŞEKKÜR ETTİ
Büyükşehir Kağıtspor Yönetim Kurulu üyelerinin tamamının hazır bulunduğu seçimlerde, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ersin Yazıcı ve İştirakler Daire Başkanı Kemal Altunel´de seçim salonuna gelerek Kandemir´e destek verdi. Seçim sonuçlarının açıklanmasını ardından, Kandemir´i ilk kutlayanlar seçimi kaybeden Pervan ve Şen oldu. Kandemir, yaptığı teşekkür konuşmasında, “Bu güvene layık olmak için elimden gelen her şeyi yapmaya gayret edeceğim. 4 yıl sonra yapılacak seçimde tekrar karşımıza çıkıp bana ve yönetim kurulumuza hesap sorabilirsiniz. Buz Pateni´ni ülkemizin önde gelen sporları arasına sokarak, dünyada söz sahibi olmayı hedefliyoruz” dedi.

İŞTE YENİ YÖNETİM
Fahrettin Kandemir başkanlığında oluşan Buz Pateni yeni yönetimi şu isimlerden oluştu: Fehmi Tekelioğlu, Dr. Selim Demirci, Sadık Karayel, Bülent Tunçkaplan, Dr. Hülya Güven, Kemal Altunel, Nurettin Arıcan, Süleyman Durak, Ercüment Yıldırım, İsmail Koş, Ersin Yazıcı, Ahmet Özbal, Hilmi Yılmaz, Dr. Kürşad Sertbaş.